ABD, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'i iade eder mi?

FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir aydan fazla zaman geçti ancak ABD, Fethullah Gülen'in iadesi konusunda çamura yatmaya devam ediyor. Peki, ABD Gülen'i iade eder mi?

ABD, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'i iade eder mi?
ABD, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'i iade eder mi? Admin

Bu soru epeydir kafaları meşgul ededursun Türkiye konuyla ilgili birçok dosyayı ABD'ye ulaştırmış durumda. Son olarak bugün ABD'den, Gülen'in iadesinin görüşülmesi için bir ekip Türkiye'ye geldi. Ayrıca gece saatlerinden ABD Dışileri Bakanlığından gelen bir açıklamada da Türkiye'nin Fethullah Gülen'in iadesini resmen talep ettiği belirtildi.


Yıllardır ABD'de yaşayan, dünyanın birçok ülkesinde hiçbir engelle karşılaşmadan (!) yayılmacı bir politika sergileyen ılımlı İslam'ın aktörlerinden olan Gülen'in iadesi elbette ABD için önemli bir dönüm noktası olacaktır.


Irak'a Saddam'ı yerleştiren ABD, onunla işinin bitmesinin ardından Saddam'ı kameraların kayıtta olduğu bir anda idam ettirdi! Aynı durum burada da yaşanacak ve biz de ABD'nin Gülen ile işinin bitip bitmediğinin çok rahat bir şekilde farkına varacağız. 


Sonuç olarak geçmişte terörist başı Abdullah Öcalan'ın Kenya üzerinden Türkiye'ye iade edildiğini hatırlayacak olursak iade etmek ABD için çok kolay ancak yeter ki iade edilecek olan kişinin fayda noktasında bir işe yaramayacağı konusunda emin olsun. Ancak FETÖ elebaşı olan Gülen'in ve örgütünün birçok ülkeye sızmış olması, ABD için vazgeçilmez bir fayda olabilir! Dedik ya bunu zaman gösterecek ancak tüm dikkati bu noktaya vermemek gerekir ki gerekir ki hemen yanı başımızda ateşi ve yaklaşan tehlikeyi göz ardı etmemeliyiz.


Gülen'in iade edilmesi, ABD'nin emellerini gerçekleştirmede artık Gülen'i devre dışı bırakacağı sonucuna ulaşılabilir. Ancak elebaşı iade edilmeyecek olursa ABD'nin ondan tam manada umudu kestiği beklenmemelidir.


Çevremizde yaşanan gelişmelerin tamamı, 15 Temmuz darbe girişimi, bugünlerde yine artan terör olayları, Cerablus ve Münbiç'te yaşanan hareketlilikler, Türkiye-Rusya-İran yakınlaşması ve ABD'nin tavrı, büyük bir bakış açısıyla değerlendirilmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

abd fethullah gülen iade eder mi geri verir mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!