FETÖ Davasında Poliste İkinci Dalga

Açığa alınan 2 bin 360 polis memurundan sonra yeni açığa alınmalar yapılacak...

FETÖ Davasında Poliste İkinci Dalga
FETÖ Davasında Poliste İkinci Dalga

15 Temmuz darbesi sonrasında memurlarla ilgili derin soruşturmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kamu da açığa alınmaların yanı sıra asker ve polis birçok kişi de açığa alındı. OHAL ile çıkan kararname ile birçok kamu personeli açığa alınmış veya görevden uzaklaştırılmıştı. Yapılan birçok düzenleme ile her yeni gün açığa alınmalar devam ediyor. Herhangi bir delil bulunamayan memurlar FETÖ ile bağlantısı olsa da görevden uzaklaştırılamıyordu. Bunun önünü kapatmak için de çeşitli düzenlemeler yapıldı.

2 Bin 360 Polis Görevden Atılmıştı

Daha önde yapılan soruşturmalarda 2 bin 360 polis FETÖ ile olan bağlantılardan dolayı görevden alınmışlardı. 17-25 Aralık sonrasında FETÖ ile bağlantılarını kesmeyen ve onun verdiği emirlere uyan Bank Asya’dan hesap açtıran emniyet görevlileri MİT’in hazırladığı listede yer alıyordu.

İçişleri Bakanlığı Yeni Liste Hazırladı

 

MİT’in ByLock listesinde yer alan isimler gün geçtikçe artıyor. İçişleri Bakanlığı OHAL kapsamında yeni bir liste oluşturdu. Yeni açıklanan bu liste ile birlikte çeşitli rütbelerden Türkiye genelinde 6 bin 800 polis memuru daha emniyetten ihraç edilecek. Bu kişiler için kararname resmi gazete de yayınlandığı gün memurları sona erecek. Soruşturmalar derinleştirilirken 17-25 Aralık sonrasında Gülen’in çağrılarına uyan sadece polis memurları değil diğer kamu kurum ve kuruluşlarından birçok memur da ilerleyen dönemlerde memurluktan ihraç edilecek. İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili açıklamaları derinleştiriyor.

FETÖ polis açığa alma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)