Fatih Terim'den Türkiye Rusya maçı öncesi önemli açıklamalar

Fatih Terim, Türkiye ile Rusya arasında oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulunuyor.

Fatih Terim'den Türkiye Rusya maçı öncesi önemli açıklamalar
Fatih Terim'den Türkiye Rusya maçı öncesi önemli açıklamalar Admin

"Beklediğimiz performansı EURO 2016'da sergileyemedik. Çok da hoşumuza giden bir tablo çıkmadı. Kişiler üzerinde herhangi bir açıklama yapacak değilim. Burada olan veya olmayan oyuncularım ay yıldızlı formaya hizmet ediyor. Benim konumum şikayet etme yeri değil. Dolayısıyla ben çözerim veya aksiyon alırım. Kıymet verdiğim konularda hiçbir zaman geri adım atmadım. Verdiğim değerlere aykırı davranışlarda diğer yüzümü zaten biliyorsunuz. Ben bu geminin kaptanıyım. Hiçbir çalışanımı seyir esnasında fırtına çıkmasına rağmen denize atmadım. 


Kadroda olmayan bazı futbolcularla ilgili haberler var. Benim kimseyle kişisel problemim yok, zaten hata da bana yapılmadı. Benim nezdimde Türk halkına yapıldı dolayısıyla özür dilenecekse özür makamı ben değilim. Milli takımın kapısı, takımın bir parçası olmaya hazır her oyuncuya açıktır. Sadece bugün değil her zaman açık olmaya devam edecektir.

 

Ben göreve geldiğimde hatırlarsanız şunu söylemiştim. Alt yaş milli takımları ön plana çıkarılarak hedeflenen A milli takım değmiştim. Son bir yılda ümit milli takımdan gelen 10 futbolcu olmuştur.

 

Gazeteciden gelen soru üzerine cevabı... Gerekeni yaptım derken istifa mı ettiniz?


Baş sorumlu olarak gösterildim. Baş sorumlu olarak da gereken neyse ben onu yaptım. O günkü atmosferde maalesef durum böyleydi.


Soru: Arda Turan konusunu herkes merak ediyor. Bu konuda daha detaylı bir açıklama yapacak mısınız? Kadroya alınmayanlar neden alınmadılar?

 

İsim ve kişiler üzerinden yorum yapmayacağımı söyledim. Merak edilen şu: Gerekçe... Bir başlarsam hepsini de anlatmam lazım.Her oyuncunun kendine göre sebebi var. Herkesin sebebi aynı değil. Neden bu oyuncuların alınmadığını hepiniz iyi biliyorsunuz. Bu futbolcular yine hizmet vereceklerdir. Zamanı ve zemini geldiğinde yine hizmet vereceklerdir. Bugünkü seçimimiz budur. Kişiselleştirmeden olaylara bakmak lazım. Bu bir kişisel değil ilkesel bir meseledir.


Dışarda kalan oyuncuların affı gibi bir şey olabilir mi?

Hata bana yapılmadı, benim üstümden Türk halkına yapıldı. Kapımız, saydığıız oyunculara da açık. Bu bir kişisel değil ilkesel olduğunu da söyledim. Bu Türk milli takımı formasıdır. Bu değerleri üzerinde taşıyan herkese açık, taşımayan kimseye açık değil, net.

fatih terimin açıklamaları fatih terim konuşuyor fatih terim ne dedi türkiye rusya maçı kadroya alınmayan furbolcular
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)