Atama bekleyen tüm öğretmenler atanmalıdır

Sınıf Öğretmenlerinin atanma ihtimali çok yüksek

Atama bekleyen tüm öğretmenler atanmalıdır
Atama bekleyen tüm öğretmenler atanmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eylül ve Ekim ayları arasında 15 bin sözleşmeli öğretmen atanmasına karar verdi. Bu atamalardan sonra söylentilere göre terör örgütü FETÖ’ye mensup öğretmenlerin meslekten ihracı sonrasında tekrardan Kasım ve Aralık ayından ardından da 2017 yılının Şubat ayında ikişer ay ara olmak kaydıyla 3 dönem atama yapılacak. Bu bağlamda yapılacak olan atamalar çerçevesinde Bakanlığın birçok ölçüte dikkat etmesi gerekmektedir.

10 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan ilk atamada toplamda 4334 sayıyla sınıf öğretmenleri oluşturacak. Bununla birlikte ortalama 25 bin FETÖ üyesi öğretmenin ihracı sonrasında oluşan boşluğun 18-19 bin civarına düşürülmesi amaçlanmaktadır. Böylesine büyük bir açık mevcut olduğundan  ikinci ve üçüncü atamanın da yaklaşık yüzde kırk (%40) oranında sınıf öğretmenlerinden oluşacağı böylelikle temel eğitim açığının hızla kapanmasının hedeflenmesi yüksel bir ihtimalle söz konusu.


Özellikle doğu illerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü sözleşmeli sınıf öğretmenliğinin zararlarını bizzat görmekte ve Milli Eğitim Bakanlığına iletmektedir. Bu çerçevede atama bekleyen yaklaşık olarak  28-30 bin genç sınıf öğretmeni adayından 20 bine yakın bir miktarı 2016 KPSS/ÖABT kapsamında istihdam edilmelidir. Bu durum gerek atama bekleyen sınıf öğretmen adayları için gerekse güzel ülkemizin geleceği için çok önemli bir konu olmaktadır. Bakanlıktan gelen bazı açıklamalar doğrultusunda en yüksek kontenjanın verilebileceği kuvvetle muhtemeldir. Şimdilik resmi açıklamaları beklemekten başka çaresi olmayan öğretmen adaylarını güzel günler bekliyor gibi gözükmekte.

atama sınıf öğretmenleri 2016 2017 öğretmen atamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!