Gümrük Bakanlığına Eleman Alınacak

Belirlenen plana göre 2016-2017 dönemi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na 1000 personel alınması bekleniyor...

Gümrük Bakanlığına Eleman Alınacak
Gümrük Bakanlığına Eleman Alınacak

Her geçen farklı kurumlardan memur açıkları sayısı ve işe alınmalarla ilgili haberler geliyor. 15 Temmuz sonrası FETÖ ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda birçok kişinin açığa alınması kurumlarda oluşan açıkları daha da arttırıyor. Bu açıkların kapatılması için birçok kurum sınavlı ve sınavsız eleman alımları yapıyor.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da hem meydana gelen açıkları kapatmak için hem de işçi sayısını arttırmak için 2017 yılında yaklaşık 1.000 kişiyi işe almayı hedefliyor. 2016-2017 stratejik planında belirlenen bilgilere göre değişik pozisyonlarda çalıştırılmak üzere farklı unvanlarda işçi alımları gerçekleştirilecek.


15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan el çektirilen bürokrat ve çalışanların yerlerine de yeni personellerin alınması bekleniyor. Belirlenen sayı ve yapılan planlamalara göre 2016-2017 yılında planlanan 1000 kişilik alımın gerçekleşmesi planlanıyor. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda çalışan personelin yurt dışı tecrübelerinin artması için de çalışmalar yapılacak. Bunun içinse yurtdışında yapılan lisansüstü eğitime gönderilecek 25 personel seçilecek. Bu sayede bakanlığın eğitim durumunun ve yurtdışı bilgisinin arttırılması hedefleniyor.


Yapılan planlar gerçekleşirse farklı pozisyon ve unvanlarda 1000 kişinin alınacağı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tam sayı ve kadro talebini açıkladığı andan itibaren birçok kişi için iş başvuru şansı da olmuş olacak. 2017 de başlayacak alımlar için hangi kadrodan kaç kişi alınacağı kısa süre içinde açıklanacak.

personel alım Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)