Bir Senelik Ayrılık Sona Erdi

Yaşanılan bir senelik ayrılık ardından Sow kiralık olarak Fenerbahçe'ye geri döndü...

Bir Senelik Ayrılık Sona Erdi
Bir Senelik Ayrılık Sona Erdi

Yaklaşık bir hafta önce Aziz Yıldırım’ın “Ne yapın, edin Sow’u tekrar getirmek için formül üretin” demesi üzeri üzerine sarı-lacivertli kulüpte düğmeye basıldı. Bir sene önce Al Ahli’ye satılan golcü futbolcu 2016-2017 sezonu için kiralandığı kulübün resmi sitesinden dün taraftarlara duyuruldu. Hasan Çentinkaya’nın yaptığı görüşmeler sonucunda dün sözleşme imzalanarak Sow takımın renklerine bağlanmış oldu.

Başkan Aziz Yıldırım’ın kulüpte Sow’u istemesinin tek sebebinin 3 dönem boyunca en golcü oyuncu olmasının dışında da sebepleri var. Oynadığı 3 sezon boyunca Sow karakteri ile kulüpte bir yer edindi. Arkadaşları ve hocaları ile olan ilişkisi her zaman saygı ve sevgi çerçevesinde ilerledi. Bunun yanı sıra Fenerbahçe taraftarı tarafından da bir hayli sevilen oyuncu takımın mağlubiyetlerinde yıkıma uğrayacak kadar ve gol kaçırdığında ağlayacak kadar sarı-lacivertli takıma bağlıydı.

 

Senegalli oyuncu ilk geldiği dönemde de Al Ahli takımına satılırken de Fenerbahçe Spor Kulübü için hiçbir zorluk çıkarmamıştı. Yine aynı özveride bulunan oyuncu kiralık gelirken de takım için herhangi bir zorluk yaşatmadı. Yaptığı bu fedakarlıklarla Sow’u öven Aziz Yıldırım “Bazı oyuncular bu dönemlerde hangi isteklerle geliyorlar, ne zorluklarla geliyorlar” diye açıklamalarda bulunurken de takım içerisinde zorluk yaratan Caner Erkin ve Gökhan Gönül’e göndermelerde bulundu. Önümüzde ki sezonda attığı gollerle Sow’un Fenerbahçe içerisinde adından fazlaca söz ettireceği tahmin ediliyor. 

Sow Fenerbahçe transfer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)