Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli 54 mimar ve mühendis alımı yapıyor...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor

657 sayılı kanunun 4/B maddesi gereğince istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan bu duyuru ile birçok insan hangi pozisyon için alım yapılacağı ve gereken koşulların neler olduğu konusunda araştırma yapmaya başladı. Yoğun talebin olacağı düşünülüyor.


54 Mimar ve Mühendis

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacağı istihdamlar ilgili olarak 54 mimar ve mühendisin alınacağını açıkladı. Alınacak personeller 657’nin 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli olarak alınıp istihdam edilecekler. Alınacak kişilerin diğer merak konusu ise KPSS şartı aranıp aranmadığı.


KPSS Koşulu Aranıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda işe girmek isteyen adaylar 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen KPSS lisans sınavına girmiş olmaları ve KPSS3 puanlarının hesaplanmış olması gerekiyor. Yapılan tercihlerin geçerli olması için gereken koşul ise tercihleri yolladıkları gün itibariyle kişilerin lisans mezunu olmaları gerekmesi.


Başvuracak olan adaylar için ÖSYM’nin sitesi üzerinden tercih işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Tercihler 5-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih işlemleri 8 Eylül saat 23:59 da sona erecek. Tercih sürelerinin uzatılmayacağı bu nedenle de adayların belirlenen tarihler arasında sisteme tercihlerini girmeleri gerektiği belirtilmiştir. Adaylar bu süre içerisinde Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerinde değişiklik yapabilirler. Adaylar tercih yaparlarken KPSS 2016/5 Tercih Kılavuzu’nu dikkatli bir şekilde incelemeli ve buna göre tercihlerini yapmalıdırlar. Aksi durumlarda tercihleri geçersiz sayılacaktır.

sözleşmeli personel alımı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)