Teknoloji Devi Samsung’dan Flaş Karar

Samsung patlama ve yanma gibi problemlere yol açan Note 7'le sebebiyle tüm Note 7'leri küresel çapta toplatma kararı aldı..

Teknoloji Devi Samsung’dan Flaş Karar
Teknoloji Devi Samsung’dan Flaş Karar

Üretmiş olduğu teknolojik ürünler ile birçok kişi tarafından kullanılan Samsung bu yıl ürettiği yeni üst düzey akıllı telefon ile sevenlerini şaşırttı. Birçok kişinin ön sipariş vererek aldığı telefonla ilgili her geçen gün yeni haberler yer alıyor. Yer alan bu haberlerin en önemlisi ise bazı telefonların patlamış olması.

 

Milyon Dolarlık Zarar

En büyük rakibi Apple lansman hazırlığı yaparken Samsung Note 7 model telefonların ateş alması ve patlaması nedeniyle küresel çapta telefonları geri toplama kararı almaya hazırlanıyor. Verilen bu kararla birlikte şirket milyon dolarlık bir zarar ile karşı kaşıya gelecek. Birçok kişinin işten atılmasına da sebep olacak bu durum firma üzerinde büyük bir şok etkisi yarattı.


Bazı Ülkelerde Satışlar Duracak

Yaşanılan problemle ilgili olarak Samsung bazı ülkelerde Note 7 model telefon satışlarının geçici olarak satışlarının durdurulacağını belirtti. Firma yöneticisi Koh Dong-Jin yaptığı açıklama da kişilerin telefonları aldığı tarihe bakılmaksızın telefonlarının yenisiyle değiştirileceğini açıkladı. Pil tedariki yapılan iki firmadan birinin pillerinin arızalı olduğunu belirten Koh Dong-Jin hangi firmanın pillerinin bozuk olduğunu belirleyemediklerini bu nedenle de tüm cihazları geri toplama kararı aldıklarını belirtti. Çıktığı 19 Ağustos gününden bu yana bir milyondan fazla satışı yapılan Note 7’lerin yanı sıra 2.5 milyon da envanter var. Koh tüm bunların yenileneceğini açıklamalarına ekledi.

Samsung Note 7 toplatma note 7 toplatılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!