Okulların açılması ertelenecek mi?

Okullar geç mi açılacak? Bu soru, bu aralar gündemdeki en önemli sorulardan biri haline gelmiş durumda. Okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılması ertelenecek mi?
Okulların açılması ertelenecek mi? Admin

Okullar, resmi olarak 19 Eylül 2016 tarihinde açılacak. Konuya ilişkin bir süre önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından da açıklama yapılmıştı. Ancak son yaşanan olaylar, okulların açılmasının ertelenme ihtimalinin gittikçe kuvvetlendiğini gösteriyor. Özellikle de 3 Ekim 2016 tarihi işaret ediliyor ancak resmi açıklama yok. 


FETÖ üyesi 25-26 bin civarında öğretmenin görevden ihraç edilmesi, onlardan doğacak olan ciddi boşluğun ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmenle tamamlanmaya çalışılması önemli ancak sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular daha yeni alınmaya başlandı. MEB'in yayınladığı sözleşmeli öğretmenlik atama takvimine göre atamalar 10 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Tekrar belirtelim ki ihraç edilen 25-26 bin iken öğretmen alımı 15 bin olacak. 2016 yılı bitmeden 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasının daha olmasını bekliyoruz.


Bu ihraçların yanında terör örgütüyle bağlantılı olduğu belirtilen 14 bin öğretmenin de ihraç edileceğini varsayarsak alınacak sözleşmeli öğretmenlere rağmen 30 bin öğretmen sistemden çıkmış olacak.


Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atamalarında da süreç henüz tamamlanmamış.


Sonuç itibariyle Bakanlık'tan gündeme ilişkin belirlenen 19 Eylül 2016 tarihi dışından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Resmi açıklama gelene kadar da açıklanan tarih baz alınacaktır. Resmi açıklama geldiği ancak sizlerle paylaşacağız.

okullar ne zaman açılacak okulların açılması 3 ekim okullar geç mi açılacak okullar geç açılacak okulların açılması ertelendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!