Emeklilik Hayali Kuranlara Müjdeli Haber

4B kapsamında prim borcu olanlara kısa sürede emeklilik için müjdeli haber Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan geldi...

Emeklilik Hayali Kuranlara Müjdeli Haber
Emeklilik Hayali Kuranlara Müjdeli Haber

Uzun çalışma yılları sonrasında iyi bir emeklilik geçirmek birçok kişinin hayali. Ancak yıl, yaş gibi durumları tamamlansa da birçok kişi prim borçları nedeniyle emekli olamıyor. Devlet prim borçları nedeniyle emekli olamayanlar için bir düzenleme yapıyor. Yapılan bu düzenleme ile 31 Ekim tarihine kadar yıl, yaş ve prim koşullarını sağlayan 4B(Bağ-Kur) prim borcu bulunanlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidip borçlarını yapılandırabilecekler.


İster Nakit İster Taksit

Prim borçları nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuran kişiler kalan prim borçlarını isterlerse tek seferde isterlerse de taksitlendirip ödeme imkanına sahip olacaklar. Tek seferde ödeyenler ödemeden hemen sonra taksitlendirmek isteyenler de taksitleri bittikten sonra emeklilik haklarına sahip olabilecekler. Peşin ödeme seçenlerin ödemelerini 2 Ocak 2017 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.


SGK ile Ziraat Bankası Yardım Ediyor

4B kapsamında borcunu yapılandırarak kapatmak isteyen ancak parası olmayan vatandaşlara Ziraat Bankası düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Bundan yararlanmak isteyen vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldıkları “prim borcunu ödemesi halinde emekli olacaktır” yazısıyla birlikte bankaya gidip başvuruda bulunabilecekler. Prim borçlarını peşin ödeyen vatandaşlar için gecikme faizinde %50 indirim yapılacak. Ayrıca hemen emeklilik kapısı açıldığından emekliler kredi borçlarını emekli maaşları ile ödeme imkanına sahip olabilecekler. Bu sayede hem hemen emekli olup hem de borçlarından kısa sürede kurtulma şansına sahip olacaklar.

SGK prim borç yapılandırma müjde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)