Dershane öğretmenleri için 5 bin sözleşmeli öğretmen atamasına dair tüm ayrıntılar burada!

Milli Eğitim Bakanlığından son günlerde peş peşe öğretmen ataması haberleri gelmektedir. Son müjde ise dershane öğretmenlerine geldi. MEB, dershane öğretmenleri arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen daha alacak. İşte tüm ayrıntılar...

Dershane öğretmenleri için 5 bin sözleşmeli öğretmen atamasına dair tüm ayrıntılar burada!
Dershane öğretmenleri için 5 bin sözleşmeli öğretmen atamasına dair tüm ayrıntılar burada! Admin

5 bin sözleşmeli öğretmen alımından dershane öğretmenleri ve öğrenci etüt merkezlerinde görev yapan öğretmenler yararlanabilecekler.


5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için öncelikle ön başvuru alınacak. Ön başvurular 7-9 Eylül 2016 tarihleri arasında alınacak. Ön başvuruların ardından başvurusu kabul edilen dershane öğretmenlerinin 10 Eylül 2016 tarihinden itibaren sözlü mülakat yerleri belli olacak. 26-28 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak olan sözlü sınavların ardından sözlü sınav sonuçları ise 28 Eylül 2016 tarihinde açıklanacak.


5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için herhangi bir KPSS puanı şartı aranmayacak. Daha önce KPSS P10 ve KPSS P 121 puanıyla 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruda bulunan/bulunacak olan adaylar, bu atama için başvuruda bulunamayacaklar.

 

Dershanelerde çalışan öğretmenler için 1 Ocak 2014 itibariyle en az 6 yıl çalışmış olma şartı aranıyor. Bu da 2 bin 160 günlük sigorta primine denk geliyor. Tabi bu öğretmenlerin 14 Mart 2014 itibariyle de orada çalışıyor olmaları gerekmektedir.


Başvuruların tamamı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan MEBBİS ve İKGM siteleri üzerinden yapılacaktır. (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr )

 

Sözlü sınav merkezi olarak  dokuz il belirlendi. İşte belirlenen iller:

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Samsun, Sivas, Trabzon

 

Alınacak olan 5 bin sözleşmeli öğretmenin branşlara göre kontenjan ağılımı şu şekilde olacak.

 

 

ATAMA TAKVİMİ ŞU ŞEKİLDE İŞLEYECEK

 


5 bin sözleşmeli öğretmen atamasında aranan şartlar için TIKLAYIN

kpss siz öğretmen ataması kpss siz öğretmen alımı 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı dershane öğretmenleri ataması sözleşmeli öğretmenlik 2016 branşlara göre kontenjanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)