İhraç edilen bazı memurlar yeni KHK ile göreve iade edilecekler!

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 50 bin civarında memur hakkında ihraç kararı verilmişti. Ancak bir düzeltme kararnamesi gelecek.

İhraç edilen bazı memurlar yeni KHK ile göreve iade edilecekler!
İhraç edilen bazı memurlar yeni KHK ile göreve iade edilecekler! Admin

Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili güzel bir haber geldi.


Bilindiği gibi kamudan ihraç edilen 50 bin civarında memur için yoğun bir itiraz vardı. Özellikle FETÖ ile bağlantısı olmayan bazı kişilerin de ihraç listesinde olduğu ve bunun düzeltilmesi yönündeki haberlere yanıt, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'den geldi.


Nurettin Canikli, bazı noktalarda ufak da olsa hataların olabileceğini, bu hata oranının yüzde 1'de bile az olduğunu belirtti. Canikli, kamudaki ihraçlarda meydana gelen küçük sayılabilecek bu yanlışlıkların ise yeni bir kanun hükmünde kararname ile giderileceğini vurguladı. Bu açıklama da haksız yere ihraç edildiği iddia edilen kişiler için bir umut oldu.


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kapatılan FETÖ okullarından 15 tanesinin yeni bir kararname ile tekrardan açıldığına işaret ederek FETÖ le bağlantısı olmadığı halde görevden ihraç edilen personelin olması durumunda bu memurların da yine özel okullarda olduğu gibi aynı yöntemle iade edileceğini belirtti.


Sonuç olarak gelen itirazlar değerlendirilecek ve FETÖ bağlantısı olmayan memurların listesi yeni bir KHK ile resmi gazetede yayınlanacak ve görevlerine iade edilmiş olacaklar.


memurlar göreve iade ihraç kararı iptal göreve iade edilen memurlar göreve dönen memurlar nurettin canikli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)