MHP Meral Akşener’i İhraç Etti

MHP Merkez Disiplin Kurulu bugün aldığı karar ile Meral Akşener'i partiden ihraç etti...

MHP Meral Akşener’i İhraç Etti
MHP Meral Akşener’i İhraç Etti

Milliyetçi Hareket Partisi’nden gelen son dakika haberi herkesi şok etti. Geçtiğimiz gün TBMM’den Meral Akşener’in sekteri ihraç edilmişti. Milliyetçi Hareket Partisi disiplin kurulu bugün oy birliği ile Akşener’i partiden ihraç kararı aldı.


Partide Soruşturmalar Devam Ediyor

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener partiden atılmadan önce TBMM başkanı kahraman ile konuşacağını ve Bahçeli’nin de FETÖ soruşturmasında ülkücülerin durumunu dile getirmesi gerektiği çağırısında bulunmuştu. Partiden ihraç edilme kararını Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk açıkladı. Yapılan gizli oylama ile Akşener için ‘kesin çıkarma’ cezası verildiğini söyledi. Yazılı açıklama da bulunan Halil Öztürk parti tüzüğünün 11, 79 ve 81. maddeleri tedbirli veya kesin çıkarma için disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti. Yine parti tüzüğünün 78/4- (c), (e), (g), (h) ve (i) maddeleri gereği ‘kesin çıkarma’ ile cezalandırılmasına Disiplin Kurulu’nca 08.09.2016 tarihinde oy birliği ile karar verildi. Verilen bu karar parti de ve mecliste şok etkisi yaratırken disiplin kurulunda devam eden soruşturmalar da mevcut.


Çağrı heyeti üyeleri olan Ayhan Erel, Mehmet Bilgiç ve Ali Sağır hakkında da disiplin kurulunda soruşturmalar devam ediyor. Yapılan bu soruşturmalar eksik evrak gerekçesi ile daha ileri tarihte sonuçlandırılacağı belirtildi. Yapılan bu soruşturmalar MHP teşkilatını büyük şoka uğratırken siyasi çevreler tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

MHP Meral Akşener ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!