Kamudaki açığa almalar devam edecek mi? Sıra kimlere gelecek?

Önce FETÖ'den 30 bine yakın kişi, sonra da PKK bağlantısı ile 12 bine yakın öğretmen açığa alındı. Peki özellikle PKK ile bağlantı, sadece öğretmenlerle mi sınırlı olacak?

Kamudaki açığa almalar devam edecek mi? Sıra kimlere gelecek?
Kamudaki açığa almalar devam edecek mi? Sıra kimlere gelecek? Admin

MEB, bu hafta içerisinde 11 bin 285 öğretmeni PKK ile ilişkisi sebebiyle açığa aldı ve illere tebliğ yazıları da gönderildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarına göre PKK ile ilişki tespiti, sadece öğretmenler için yapılmayacak. 


Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bir şekilde PKK ile ilişkili olan tüm personel için de açığa almalar devam edebilecek.


Başbakan Yıldırım'ın açıklamasına göre terör örgütleriyle ilişkisi olanlar ki olursa olsun diğer kanun hükmünde kararnamelerde oluğu gibi aynı uygulamaya tabi tutulacaklar.


Buradan da anlaşılacağı üzere 672, 673 ve 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birçok kamu personeli FETÖ ile bağlantılı oldukları için görevlerinden ihraç edilmişlerdi. Aynı durum, PKK ile ilişkisi tespit edilen kamu görevlileri, belediye başkanları ve belediye encümenleri için de geçerli olacak.


Sonuç olarak yakın zamanda yeni çıkacak Kanun Hükmünde Kararnameler ile yeni ihraç haberlerinin gelebileceğini kestirmek pek de zor değil.

açığa almalar devam edecek mi açığa alınanlar kamu görevlileri pkk ilişkisi ihraç edilenler kanun hükmünde kararname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hök     2016-10-19 açığa alsanız ne olacak ,terrar idade edersiniz dik duruşun yok başbakan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!