Bir ildeki öğretmenlerin yarısı açığa alındı

MEB'de görevli öğretmenlerden 12 bine yakını açığa alındı ve gözler Tunceli'ye çevrildi.

Bir ildeki öğretmenlerin yarısı açığa alındı
Bir ildeki öğretmenlerin yarısı açığa alındı Admin

Milli Eğitim Bakanlığı, terör örgütü PKK ile bağlantısı tespit edilen 11 bin 285 öğretmeni açığa aldı. Açığa alınan öğretmenlerin çoğunluğunu ise KESK'e bağlı Eğitim-Sen üyesi öğretmenler oluşturuyor.


Açığa alına öğretmen sayısında ise dikkati çeken il Tunceli oldu. Tunceli'de görevli öğretmenleri yarısı açığa alınmış durumda.


Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesindeki veriye göre Tunceli'de görevli öğretmen sayısı 949'dur. Açıklanan listelere göre ise Tunceli'de açığa alınan öğretmen sayısı ise 418'dir. Dolayısıyla Tunceli'deki öğretmen kadrosunun yarısı boşalmış durumda. 


Bu durumun benzeri Diyarbakır için de geçerli aslında. Yine Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesindeki veriye göre Diyarbakır'da 18.758 görev yapmaktadır. Ancak PKK ile ilişkisi tespit edilen öğretmenlerden 4 bin 313'ü Diyarbakır'da açığa alındı. Bu da öğretmen sayısının neredeyse üçte birine denk gelmektedir.


Buradan da anlaşılacağı üzere  açığa alınacak olan kişilerin ihraç edilebileceği düşüncesiyle Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek olan sözleşmeli öğretmen atamalarındaki kontenjanların büyük kısmının bu yerlere aktarılması büyük bir olasılıktır.

 

www.kamusalhaberler.com

11 bin 500 öğretmen açığa alınan öğretmenler 11500 öğretmen açığa alındı diyarbakır açığa alınan öğretmenler tunceli açığa alınan öğretmenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!