2016 Sonuna Kadar 15 Bin Sağlık Personel Alınacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Personel Alımı ile İlgili Açıklamalarda bulundu...

2016 Sonuna Kadar 15 Bin Sağlık Personel Alınacak
2016 Sonuna Kadar 15 Bin Sağlık Personel Alınacak

Sağlık personeli alımına dair açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ilk atamaların Eylül 2016 içerisinde gerçekleştirileceğini müjdeledi. 6 Bin personel alımı Eylül ayıl ile birlikte 6 bin kadarı da yıl sonuna doğru olmakla beraber yaklaşık olarak 15 bin sağlık personel alımı yapılacağını açıkladı.

                Açıklamalarına devam eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ ’’ 4bin 500 kişilik bir alım daha yapmak için Maliye Bakanlığı’ndan vize bekliyoruz’’ dedi ve ekledi ‘’ vize gelmesi halinde Ekim yada Kasım ayında ilana çıkacağız ‘’ dedi.  Farklı alanlarda sağlık personeli alımı yapılacağını belirten Recep Akdağ ‘’ En çok hemşire alımı yapıyoruz ancak bunun yanında ebe, fizik tedavi uzmanı, psikolog ve teknisyen alımı da yapılacaktır’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.  

 

                Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) darbe girişimiyle açıklamalarda bulunun Sağlık Bakanı Akdağ, personel ihraçlarının Kanun Hükmünde Kararname ile yapıldığını hatırlattı. Açığa alınmış olan personellerden bir kısmının uzun araştırmalardan sonra görevlerinin iade edildiğini açıkladı. Recep Akdağ ‘’4 bin kişilik bir grubun incelemeleri devam ediyor. Bunun dışında da henüz açığa almadığımız 3 bine yakın da incelemeleri devam eden bir grup var. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, bu işin ne kadar zor olduğunu biliyorduk, gördük ve yaşadık. Terör örgütünün bu çetenin elemanlarını kamudan, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırmaya gayret ediyoruz’’ dedi.  

Memur Alım Sağlık bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)