Komiser adayı öğrenci alımları açıklandı

PAEM için sonuçlar açıklandı...

Komiser adayı öğrenci alımları açıklandı
Komiser adayı öğrenci alımları açıklandı

2016-2017 Eğitim öğretim dönemi  (PAEM) Polis Amirliği Eğitim Merkezi Müdürlüğüne 1800 tane erkek 200 tane kadın olacak şekilde toplamda 2000 komiser yardımcısı adayı öğrenci alımı sınav sonuçları açıklandı.

               

Sınava girmiş olan adayların başarı sıralaması mülakat sınavı, KPSS sınavı ve fiziki yeterlilik sınavı olmak üzere 3 şekilde ele alınmıştır. Mülakat sınavının yüzde 40’ı, KPSS sınavının yüzde 30’u, fiziki yeterlilik sınavının yüzde 30’u toplanarak hesaplanmıştır. Sınava giren adayların sahip olduğu en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralama yapılmıştır bu işlemden sonra asıl ve ilgili mevzuat uyarınca yüzde 30 oranında yedek adaylar belirlenmiştir. Asıl olarak başarı göstermiş olan adaylar 25 Eylül 2016 en geç saat 17.00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı’nın Ankara/Gölbaşı yerleşkesinde hazır bulunmak mecburiyetindedirler. İşlemlerinin eksiksiz yerine getiren adaylar 26 Eylül 2016 itibariyle intibak eğitimine başlayacaklardır.

               

Asıl kazanan adaylardan belirtilmiş olan tarihe kadar (25 Eylül 2016,17:00) başvuruda bulunmayan, Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne geçici kayıt sırasında eksin belgesi bulunan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği doğrultusunda eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) öğrencisi olamayacağını sağlık kurulundan alınan rapor ile bildiren veya durumu tespit edilen adayların yerine puan sıralamasına göre yedekte bulunan adaylar alınacaktır.


Sınava girmiş olan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden ( http://www.pa.edu.tr/ ) e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile öğrenbilirler.

PAEM Sonuç Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)