FETÖ vurgunu önlendi

FETÖ'den ihraç edilen memurlara yapılacak milyonlarca liralık ödeme engellendi...

FETÖ vurgunu önlendi
FETÖ vurgunu önlendi

15 Temmuz Terör örgütü FETÖ/PDY kalkışmasından sonra örgütle ilişkisi içerisinde olan 70 bin memur ihraç edilmiş veya açığa alınmıştı. İhraç edilen Fetullahçı memurlar için Eylül ayı maaşlarını çekmek için sisteme gizlice girmeye çalışıldı ancak son anda devlet yetkilileri tarafından engellendi.              

 

Maliye Bakanlığı Muhasebat Müdürlüğü, maaşlar üzerinden kamuya aktarılan paraların takibini yaparken yeni bir FETÖ kripto uygulaması ile karşılaştı. Detaylı bir şekilde yapılan incelemelerde Ağustos ayında ihraç edilmiş olan devlet memurlarının Eylül ayında da maaşlarının hesaplandığı görüldü. Kamu Personel Harcamaları Sistemi üzerinden yapılan incelemeyle fark edilen durum Eylül ayında bayram öncesi ödenmesi planlanan maaşlar yatmadan engellenmiş oldu. Hükümetin planlamış olduğu bayram öncesi maaş ödeme durumu için 2 Eylül’de maaşların ödenmemesi talimatı verilmişti. FETÖ ile ilişkisinden dolayı devletten ihraç edilen hakim, savcı ve diğer devlet personellerinin maaşları donduruldu. Kamu Personel Harcama Sistemi üzerinde maaşların değişik kodlarla kayıt altına alındığı belirtildi. FETÖ ile olan bağlarından dolayı işten atılan kamu personelinin maaşlarıyla ilgili ‘’işten ayrılma’’ kodu girilmesi gerekirken ‘’nakil’’ veya başka kodların girildiği tespit edildi. Ödeme yapılmasına kısa bir süre kalmışken FETÖ mensubu ihraç edilen memurların hesabına yatırılacak olan milyonlarca lira kurtarılmış oldu.


Harcama birimleri ve muhasebe birimleri yapılması gereken kontrolleri en hızlı şekilde yaparak yanlış girilmiş olan kodların ‘’işten ayrılma’’ olarak düzeltilmesine ve kayıtlı olunan birimin tekrar maaş hesaplaması yapılmasına karar verildi. 

FETÖ Maaş Ödeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!