Tunceli'de açığa alınan öğretmenler, göreve iade edildi

PKK ile bağlantılı oldukları iddiasıyla Türkiye genelinde 12 bine yakın öğretmen açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenlerin bir bölümü de Tunceli'de görev yapmaktaydı.

Tunceli'de açığa alınan öğretmenler, göreve iade edildi
Tunceli'de açığa alınan öğretmenler, göreve iade edildi Admin

Kamu haberleri konusunda sizlere bilgi aktarmaya devam ediyoruz. CHP'nin Tunceli Milletvekili olan Gürsel Erol, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Tunceli'de açığa alınan öğretmenlerden soruşturması bitenlerin pazartesiden itibaren görevlerinin başında olacakları haberini verdi.


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüğünü belirten Erol, İsmet Yılmaz'ın Tunceli ile yakından ilgileneceğini ve haksızlık varsa düzeltileceğini vurguladığını belirtti.


12 bin civarında öğretmenin açığa alınmasından Tunceli de payını almış ve Tunceli'de görev yapan öğretmenlerin yaklaşık olarak yarısı (418 kişi) açığa alınmıştı.


Bu açıklamanın ardından gözler diğer illerdeki açığa almalara çevrilmiş durumda. Önümüzdeki günlerde Bakanlığın atacağı adımları takip edip sizleri bilgilendireceğiz.

 

CHP Milletvekili Gürsel Erol'un Twitter'dan yaptığı açıklamayı paylaşıyoruz.

 

 

CHP Milletvekili Gürsel EROL, gece saatlerinde Twitter hesabından öğretmenlerin göreve iade edildiklerini belirten açıklamayı yaptı. İşte Gürsel Erol'un açıklaması...

 

tunceli gürsel erol açığa alınan öğretmenler göreve dönecekler mi göreve iade edilecekler mi kamu haberleri öğretmen göreve iade öğretmenler göreve iade edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!