Tunceli dışındaki illerde açığa alınan öğretmenler de göreve iade edilecek mi?

Tunceli'deki açığa alınan öğretmenlerin büyük bir bölümü göreve iade edildi. Peki, ya diğer illerde açığa alınan öğretmenlerin durumu ne olacak? Göreve iade mi görevden ihraç mı?

Tunceli dışındaki illerde açığa alınan öğretmenler de göreve iade edilecek mi?
Tunceli dışındaki illerde açığa alınan öğretmenler de göreve iade edilecek mi? Admin

Bugün CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol'un Tunceli'de açığa alınan öğretmen ve memurların göreve iade edilecekleriyle ilgili attığı twitlerini haberleştirmiştik. Gece geç saatlerde milletvekili Gürsel Erol, Tunceli'de açığa alınan öğretmen ve memurların görevlerine iade edildiklerini müjdeledi. 


Akıllara gelen ilk soru elbette şu: Diğer illerde FETÖ gerekse PKK ile ilişkisinden dolayı açığa alınan öğretmenler de görevlerine iade olacaklar mı?


Tunceli'de açığa alınan öğretmenlerin göreve iade edildikleriyle ilgili haber kaynağı, CHP Milletvekili Gürsel Erol'dur. Milli Eğitim Bakanlığı veya Bakanlık kaynakları, konu hakkında henüz bir açıklama yapmamıştır. Ancak konuyla ilgili Tunceli İl MEM bilgilendirilmiş olabilir ki Sayın Erol böyle bir bilgiyi oradan alıp paylaşmış olabilir.


Son olarak açığa alınan öğretmenlerin açığa alınma sebepleri, PKK ile ilişkili oldukları iddiasıdır. Dolayısıyla Tunceli'deki öğretmenlerin (çoğunun belki de tamamının) göreve iadeleri, diğer illerde açığa alınan öğretmenlerin de göreve iadeleri ihtimalini artırmaktadır. Tunceli'de tesis edilen işlem, soruşturmanın içeriğine göre diğer illerde de aynıysa diğer illerde uygulanacağını düşünmekteyiz. Tabiki terörle direkt olarak bağlantısı tespit edilenler için iade kararı yerine ihraç yoluna gidilmesi de muhtemeldir.


FETÖ ile ilgili açığa alınan ancak ihraç edilmeyen öğretmenlerle ilgili göreve iadeleri veya tersi yönde bir karar verilmesi, başlayacak olan eğitim ve öğretim yılının aksamadan yürütülmesi için önem arz etmektedir.


Önümüzdeki günlerde Bakanlıktan bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapılacağını düşünmekteyiz. Açıklama gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.


www.kamusalhaberler.com / ÖZEL

öğretmen göreve iade açığa alınan öğretmenler göreve iade edilecek mi ne zaman göreve dönecekler tunceli geri dönece mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!