İl içi eş durumu atamasında mağduriyetler sürüyor!

MEB, bu yılki özür grubu atamalarında oluşan mağduriyetleri gidermek için eş durumu atamasında ataması yapılmayan öğretmenlerle ilgili bir atama daha yaptı ancak...

İl içi eş durumu atamasında mağduriyetler sürüyor!
İl içi eş durumu atamasında mağduriyetler sürüyor! Admin

Milli Eğitim Bakanlığı, aile birliğini sağlamak amacıyla her yıl özür grubu atamaları gerçekleştirmektedir. Biz buna eş durumu atması desek daha anlaşılır olacaktır. 


Eş durumu atamaları gerçekleşti ancak 6 bin 500 civarında öğretmen, eşinin bulunduğu ile veya ilçeye atanamayınca MEB, bir çözüm arayışına girdi. 


Bakanlık, mağduriyeti gidermek için ataması çıkmayan öğretmenleri, eşinin bulunduğu ildeki boş kadrolara re'sen atadı. Bu atama, bazı ailelerin mağduriyetini giderirken yeni mağduriyetler de doğurmuş oldu.


Gerçekleşen re'sen atama sonucunda bazı öğretmen eşler, birbirinden daha uzak ilçelere atandılar. Çeşitli sosyal medya platformlarından da takip edileceği üzere bazı öğretmen eşler, aynı ilin farklı ilçelerinde birbirlerine 150-200 km mesafelerde çalışmak zorunda kalmaktadırlar. 


Birbirinden farklı ve uzak ilçelerde olduklarından da iki farklı ev tutmak mecburiyetinde kalan kamu memurları da bulunuyor. 


Sonuç olarak Bakanlık, bu durumdaki öğretmenlerimize müjde mahiyetinde bir ilçe emri talimatı vererek re'sen atamalarla oluşan mağduriyetleri de gidermiş olacaktır. 

 

Kamusal Haberler

meb ilçe emri il içi özür grubu eş durumu mağdurları meb özür grubu mağdurları il ilçe emri hakkı milli eğitim bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)