20 bin sözleşmeli öğretmen ekimde başlayacak ama adaylıkları nasıl olacak?

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, atanacak olan 15 bini ilk atama 5 bini dershane öğretmelerinden seçilecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin ekim ayında göreve başlayacaklarını açıkladı.

20 bin sözleşmeli öğretmen ekimde başlayacak ama adaylıkları nasıl olacak?
20 bin sözleşmeli öğretmen ekimde başlayacak ama adaylıkları nasıl olacak? Admin

Yusuf Tekin, NTV'de bir programda yaptığı açıklamaya göre 10 Ekim'de ataması yapılacak olan 15 bin + 5 bin sözleşmeli öğretmenin hemen ekim ayı içerisinde görevlerine başlayacaklarını açıkladı.


Tabi bu durum, atanacak olan sözleşmeli öğretmenlerin adaylık eğitimlerini ne zaman ve ne şekilde alacakları sorusunu da beraberinde getirdi.


MEB'in son düzenlemesine göre yeni atanan öğretmenler, atandıkları ilk 6 ayı bir kendi memleketlerinde de olabilecek şekilde bir danışman öğretmenin rehberliğinde gerçekleştirmektedirler. Danışman öğretmenle birlikte derslere girip nöbet görevini yerine getirmektedirler. Bu 6 aylık aday öğretmenlik eğitim süresinin ardından atandıkları okullara gelip göreve başlamaktadırlar.


Yani aday öğretmenler, 6 aylık danışman öğretmen rehberliğinde adaylık sürecini tamamlamadan kendi okullarında tek başlarına derslere girememektedirler. Ekim ayında atanacak olan sözleşmeli öğretmenler için adaylık sürecinin nasıl işleyeceği konusunda bir açıklama yapılmamıştır.


Müsteşar Sayın Tekin'in yaptığı sözleşmeli öğretmenlerin ekim ayında göreve başlayacakları açıklamasından hareketle atanacak olan sözleşmeli öğretmenlerin adaylıklarının ne şekilde olacağı konusunda Bakanlık'tan detaylı bir açıklama yapılması beklenmektedir. 


Kamusal Haberler / ÖZEL

sözleşmeli öğretmen adaylık süreci adaylıkları nasıl olacak 15 bin sözleşmeli öğretmen 20 bin sözleşmeli öğretmen adaylıkları ne zaman kalkacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)