E-YDS Fiyatları Can Yakıyor

FETÖ üyelerinin hızla kamu kurum ve kuruluşlarından tasfiye edilmesinin ardından açılan bir büyük boşluğu doldurmak adına her kurumdan işe alım ilanları verilmeye başlandı.

E-YDS Fiyatları Can Yakıyor
E-YDS Fiyatları Can Yakıyor

FETÖ üyelerinin hızla kamu kurum ve kuruluşlarından tasfiye edilmesinin ardından açılan bir büyük boşluğu doldurmak adına her kurumdan işe alım ilanları verilmeye başlandı. Bu sebeple insanlar da bir an önce ihtiyacı olan merkezi yerleştirme sınavlarına girebilmenin yollarını kovalamaya başladı. Bildiğiniz gibi merkezi sınavlar da yılda bir veya iki kere yapıldığı için insanlar çaresiz şekilde başka alternatifler bakmaya başladılar.

İşte ÖSYM bunun için bir deneme maiyetinde direksiyon sınavından sonra YDS uygulamalarını da elektronik ortama döktü. Diğer kâğıt bazlı sınava göre daha sık yapılan bu sistemde sonuçlar da oldukça hızlı şekilde elde edilebilmektedir. Bundan dolayı insanların sıkça tercih edeceği düşünülse de beklenen hiç o şekilde olmadı. Çünkü sınavın ücreti pek çok kişi için oldukça fazla ve karşılaması zor geldi. Peki, neden bu sınavın ücreti bu kadar pahalı? Çünkü YDS oldukça uzun ve uğraştırıcı bir sınav. Ayrıca ÖSYM’nin kendine ait böyle bir sınavı yapabilecek merkezleri yok. Ve YDS sadece İngilizce üzerinden değil pek çok farklı dilden de yapılmaktadır. Durum böyle olunca maliyet katlandıkça katlanmaktadır.

Güncel ücret olarak ÖSYM’nin belirlediği tutar 200 TL’dir. Bu katılımcıların %90’ına pahalı gelmiş olacak ki her ilde bile bu sınav yapılmamaktadır. Katılımcılar daha çok kâğıt bazlı yapılan YDS seanslarına müracaat etmeye çoğunlukla devam etmek durumunda kalmaktadırlar.

YDS ÖSYM sınavlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!