Emeklilere Bir Müjde Daha Geldi

Türkiye’de çalışan insanlar bile geçinmekte zorlanırken emekli olan insanların geçinmesi bir hayli zordur. Bu sebeple emekli insanlar devletin maaş artırmaları,

Emeklilere Bir Müjde Daha Geldi
Emeklilere Bir Müjde Daha Geldi

Türkiye’de çalışan insanlar bile geçinmekte zorlanırken emekli olan insanların geçinmesi bir hayli zordur. Bu sebeple emekli insanlar devletin maaş artırmaları, ikramiyeleri ve kolay kredi gibi fırsatlarını yakından takip etmektedirler. İşte bu haber de onları sevindirecek türde bir haber. Emekliler için ikramiye çalışmaları yolda. Yakında yürürlüğe girecek.


Ekonomi ve Çalışma Bakanlıklarının ortak yürüttükleri protokoller çerçevesinde emeklilerin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Eğer emekli olduysanız, emekli maaşınızı 3 yıl boyunca aynı bankadan almayı taahhüt ederseniz anında hesabınıza 650 TL para yatacak. Bu devletin sağladığı yardıma ek olarak bankalar emekli aylığını bankasına taşıyan müşterilerine özel olarak yaptığı promosyonları da uygulayacak. Yani emekli aylığınızı almak için her zaman kullandığınız bankayı değiştirerek yeni bir bankaya geçer ve orada 3 yıl kalma sözü verirseniz bu sözünüze binaen size yukarıda bahsedilen promosyonlar uygulanacak. Ama bu anlaşmayı yapmadan önce muhakkak taahhütnamenin iyi okunması ve incelenmesi gerekmektedir.


Borçlar hukuku hukukçuları bankaların özellikle kelime oyunlarıyla kullanıcılarını mağdur etme yolunu bilerek kullandığını ve yüklü para transferi veya para/maaş bağlama işlemlerini bir avukat veya bilirkişi gözetiminde yapmanın daha güvenilir olduğunu belirtmektedirler.


Yasa henüz yürürlüğe girmedi. Bu sebeple şu an böyle bir anlaşma imzalarsanız size sadece bankanın çeşitli promosyonlarını uygularlar. O sebeple resmi kanallardan yapılacak açıklamaya kadar bir banka böyle bir protokol yapmamalısınız.

emekliler zam emeklilere zam emeklilere zam müjdesi emeklilere ikramiye müjdesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)