2.Darbe Teşebbüsü Alarmını Verdi

Geçtiğimiz günlerde emekli bir asker Ulusal TV kanalına çıkarak felaket senaryoları çizdi. Bu programda asker Türk insanını korkutan açıklamalar yaptı. Kendince kanıtlar da sununca sabah

2.Darbe Teşebbüsü Alarmını Verdi
2.Darbe Teşebbüsü Alarmını Verdi

Geçtiğimiz günlerde emekli bir asker Ulusal TV kanalına çıkarak felaket senaryoları çizdi. Bu programda asker Türk insanını korkutan açıklamalar yaptı. Kendince kanıtlar da sununca sabah haberlerine bomba gibi düştü. Devlet kanalından pek çok yalanlama ve isyan sesleri yükseldi. Twitter ’da en çok konuşulan konular arasına girdi.

 

Albay Hasan Attila Uğur, katıldığı televizyon programında ikinci darbe girişiminin daha olacağını, Kasım ayı gelmeden bu işe girişileceğini ve bu sefer çok daha kanlı olacağını söyledi. Kendisi Ergenekon süreçlerinde 5 yıldan daha fazla süredir hapis yatan Albay Uğur, içeride bağlantılarının olduğunu ve gardiyan destekli büyük isyanların patlak vereceğini söyledi. Ayrıca İngiliz Daily Mail gazetesinde çıkan haberi hatırlatarak İngilizlerin Kıbrıs’ta bulunan 10 bin kişilik denizci birliği Türkiye’de ikamet eden 50 bin İngiliz’i korumak için ülkemize gelecekler ve bu bir işgal şeklinde gerçekleşecek dedi.

 

Korkutan sözlerine de "Hala devletin birçok kurumunda, yüksek makamlarda, kudretli askerler arasında bağlantıları mevcut. Kimse hepsini deşifre ettik diye rehavete kapılmasın. Bu hata olur. Mit içinden kaç kişiyi tasfiye ettiklerini bilmiyoruz. Bu deşifre kadrosunda çalışan kişiler içinden de Fetullah Gülen için çalışan kişiler olabilir. Ayrıca bütün kurumlarda üst makamlara hala dokunulmuş değil. Herkes dikkatli olsun." şeklinde devam ederek uyarılarda bulundu.

 

Bu açıklamalara en sert tepki Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Bildiği şeyler varsa ilgili makamlara iletsin. Halkı galeyana getirmesin diyerek tepkisini ortaya koydu.


Açıklamalar, halkta endişe yaratmaya dönük bir operasyon olarak da yorumlayan çevreler bulunmaktadır. Özellikle aşiretlerin devletle çok iyi anlaştığı ve bu gibi açıklamaların maksatlı olduğu da konuşuluyor.

darbe 2. darbe darbe girişimi 2. darbe gelir mi 2. darbe olur mu 2. darbe olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)