Kamudan ihraç edilen öğretmenin açtığı dava sonuçlandı! İşte dava sonucu!

Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevine son verilen, ihraç edilen memurlar ve öğretmenler dava açmaya başladılar ancak gelen ilk sonuç olumsuz!

Kamudan ihraç edilen öğretmenin açtığı dava sonuçlandı! İşte dava sonucu!
Kamudan ihraç edilen öğretmenin açtığı dava sonuçlandı! İşte dava sonucu! Admin

672 sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilen bir öğretmen, bu ihraç işleminin iptali için açtığı idare mahkemesine  açtığı dava sonucu açıklandı.


Açıklanan mahkeme sonucuna göre öğretmenin kamu görevinden ihraç edilmesi işleminin iptali isteği reddedildi.


672 sayılı KHK hükmü uyarınca kamu görevinden çıkarılan davacı hakkında KHK dışında başka bir idari işlemin bulunmadığı ve mahkemenin KHK ile ilgili herhangi bir hukuki denetim yapma yetkisinin de bulunmadığına işaret edildi.  Bu nedenlerden dolayı da açılan davanın bu mahkeme tarafından inceleme olanağının bulunmadığı vurgulandı.


İhraç edilen öğretmenin KHK uyarınca kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmadan çıkarılmış olması ve bunun OHAL kapsamında uygulanması, davalı olan MEB tarafından tesis edilen idari davaya konu olabilecek bir işlemin de bulunmadığı belirtildi.


Sonuç olarak ihraç edilen öğretmen ve memurların idare mahkemelerine açtıkları davaların ilki olumsuz bir şekilde sonuçlanmıştır. 

 

ihraç edilen öğretmenler ihraç edilen memurlar dava sonucu mahkeme sonucu memurluktan ihraç edilenler örnek dava sonucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halk bekler     2016-11-02 Olumsuz bir durum sayilmaz aslinda bi ust mahkeme de red etsin sonra bir ust mahkemede de reddedilsin bu ne bicim bekleyis ail sonuclandirmali davalari neyi bekliyoruz halk merakta neden delil ve sonuclar akillarda karmasa yaratiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!