FETÖ'cü Diye İhbar Edilip Kamudan Atılanlar Görevlerine Dönebilecekler

Üye olmadan sadece FETÖ’nün görüşlerini benimseyen kişi dahi olsalar işe dönemeyeceklerdir. Bu kişilerin tazminat alıp alamayacakları konusu ise tartışılmaktadır.

FETÖ'cü Diye İhbar Edilip Kamudan Atılanlar Görevlerine Dönebilecekler
FETÖ'cü Diye İhbar Edilip Kamudan Atılanlar Görevlerine Dönebilecekler

Üye olmadan sadece FETÖ’nün görüşlerini benimseyen kişi dahi olsalar işe dönemeyeceklerdir. Bu kişilerin tazminat alıp alamayacakları konusu ise tartışılmaktadır. FETÖ örgütü ile üye olup, bağlantılı olan kişiler ile hiçbir çalışma yapılmayacaktır.


15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ organizasyonlarında kamudan atılıp, açığa alınmış olan ve bu terör örgütü ile alakası olmayanların mağdur edilmemesi adına çalışma başlatılmaktadır. Bu konuda kimsenin mağdur edilmeden değerlendirilmesine ilişkin üç farklı mağduriyet aşaması yapıldı.


Başbakan Binali Yıldırım tarafından hukukçularla konuşulup, bu örgütle kendi isteği doğrultusunda katılan ve ilgisi olmadığı halde ismi geçen kişileri ayırılması gerektiği konusunda görüşmeler yapmıştır.


Başbakan Binali Yıldırım geçen hafta tekrar bu konuda çalışmanın yeniden başlatıldığını söylemiştir. Ardından hükümet yetkilileri ise yapılmış olan değerlendirme sonucunda, FETÖ ile mücadele sürecinde kamudan atılan kişilerin ya da açığa alınan kişilerin özlük hakları ve özlük haklarını kullanılabilmesi konusunda bürokratlara talimat verilmiştir. Ve bunun çözümü için üç aşamalı bir plan öne sürülmüştür.


Kanun hükmünde karar name ile düzeltilebileceği açıklanmıştır. Kanun hükmünde kararname’ ye göre, FETÖ örgütü ile bağlantısı olan kişiler konusunda hiçbir çalışma kesinlikle hiçbir çalışma yapılmayacaktır.


Örgütle ilişkisi olan ama onun görüşlerini benimsemiş olan kişiler ise kamuya dönemeyecekler fakat tazminat ve yasal haklarını almalı mıdır yoksa almamalı mıdır hala tartışılmaktadır. Fakat olayla hiçbir alakası olmayan yanlış ihbar ile işten çıkarılan kişiler varsa yeni bir kanun hükmünde kararname ile listeleri yayınlanarak görevlerine tekrar dönmeleri sağlanması için çalışmalar yapılacaktır. Tabii ki bu zaman alacaktır çünkü incelemeler çok sıkı yapılmaktadır.


Sendikalar ve meslek örgütlerinden de işten atılan yada uzaklaştırılanların bir kısmının FETÖ ile ilişkide olmadığı halde mağdur oldukları ile ilgili konuşmalara da aynı hükümlerin uygulanması önerilmiştir..


Kamusal Haberler / ÖZEL

FETÖ darbe memurlar göreve iade göreve dönecekler mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!