Öğretmen adayları, mülakat sonuçları sonrası "İsmet Yılmaz İstifa" diyor!

Milli Eğitim Bakanlığının bugün açıkladığı sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile oluşan puanlara bazı öğretmen adayları isyan ediyor.

Öğretmen adayları, mülakat sonuçları sonrası
Öğretmen adayları, mülakat sonuçları sonrası Admin

MEB, dün açıklaması gereken mülakat puanlarını bugün açıkladı ancak bu saatlerde mülakat puanından memnun olmayan öğretmen adayları Twitter'dan Bakan İsmet Yılmaz'ı istifaya davet ediyorlar.

 

Öğretmen adayları en çok KPSS'den yüksek puan aldıkları halde mülakattan kötü puan verilmesine sitem ediyorlar. Ayrıca yıllarca üniversitede verilen emeğin ardından KPSS, ÖABT sınavları yetmezmiş gibi 10-20 dakikalık bir mülakatla geleceklerine ilişkin karar verilmesi de sitem ettikleri konuların başında geliyor.


Özelikle KPSS'de yüksek puan alan bazı adayların mülakatta çok kötü puan aldıklarını, hatta bir adayın KPSS'den 87 alırken mülakatta 44 aldığını haberleştirmiştik. Bu öğretmen adayıyla ilgili haberimiz için TIKLAYIN.

 

Bu tepkiler Twitter'da artarak devam etmektedir. Twitter'daki "İsmetYılmaz İstifa" tagı, kısa sürede Türkiye gündemine yerleşirken "İsmetYılmaz İstifa" tagıyla ilgili şu an itibariyle 82 bin twit atılmış durumda.


İşte konuyla ilgili öne çıkan popüler twitler...

 

ismet yılmaz istifa sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları mülakat puanları twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!