“BYLOCK” Yazılımını Yapan Mühendis Tutuklandı

FETÖ üyelerini ele veren en önemli kanıtlardan birisi de bu üyelerin akıllı telefonlarından BYLOCK uygulamasına girip girmedikleri olmuştur.

“BYLOCK” Yazılımını Yapan Mühendis Tutuklandı
“BYLOCK” Yazılımını Yapan Mühendis Tutuklandı

FETÖ üyelerini ele veren en önemli kanıtlardan birisi de bu üyelerin akıllı telefonlarından BYLOCK uygulamasına girip girmedikleri olmuştur. Oldukça güvenli şekilde kriptosu yapılan bu uygulamadan darbe planı da olmak üzere pek çok şeytani planın haberleşmesinin yapıldığı ortaya çıkmıştı. MİT bu programın deşifresini yaparak kullanıcılar hakkında işlemlere başlamış ve pek çok memur işinden önce el çektirilmiş sonra da atılmıştı.


Bildiğiniz gibi bu uygulama Türkiye’de hazırlanan ve sadece özel kullanıcıların girebildiği bir uygulamaydı. Varlığından bile kimsenin haberi yoktu. Fethullah Gülen, önemli konuların bu yazışma portalı üzerinden sürdürülmesi gerektiğinin talimatını vermişti. Geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK’a yapılan operasyon sonucunda 7 yıldır TÜBİTAK’ta çalışan ve bu uygulamanın yazılımını yapan bilgisayar mühendisi gözaltına alındı.


Soruşturmanın gizliliği ve güvenliği sebebiyle bu kişinin ismi basına sadece İ.T olarak verildi. Yapılan açıklamada İ.T adındaki bu yazılım yapan teröristin bir haftayı aşkın süredir gözaltında bulunduğu bildirildi. Normalde birkaç gün içinde yargının önüne çıkan diğer üyelere rağmen bu kişinin bire haftayı geçkin süredir gözaltında tutulması akıllara acaba yeni kriptolar için iş birliğine mi zorlanıyor sorusunu getirdi.


OHAL kapsamında gözaltı süreleri uzatıldığı için polis ve MİT ile işbirliği yapana kadar gözaltında tutulması beklenen İ.T bundan sonra çıkarılacağı mahkemede tutuklu yargılanarak kendi gibi terörist olan diğer grubun yanına konacak ve müebbet orada kalmaya devam edecek.

BYLOCK FETÖ darbe mühendis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)