PKK’nın Kanlı Planı Deşifre Oldu

30 yılı aşkın süredir ülkemizin başının en büyük belası olan PKK, yıllarca FETÖ’den destek aldıktan sonra bir anda desteğin kesilmesi ile yavaşlamıştı.

PKK’nın Kanlı Planı Deşifre Oldu
PKK’nın Kanlı Planı Deşifre Oldu

30 yılı aşkın süredir ülkemizin başının en büyük belası olan PKK, yıllarca FETÖ’den destek aldıktan sonra bir anda desteğin kesilmesi ile yavaşlamıştı. Ama son zamanlarda tekrar atağa geçtiğine dair duyumlar gelmeye başlayınca güvenlik güçleri harekete geçti. PKK’nın PYD/YPG kanadında faaliyet yürüten 5 kişilik ölüm timinin, Türkiye’de katliam yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı.


PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG kanadında olduğu belirlenen Hamza, Kawa, Hakkı, Ali ve Şoreş kod adlı terör örgütü mensuplarının, Kobani bölgesinde patlayıcı eğitimi aldıkları tespit edildi. Henüz bu kişilerden Türkiye’ye giriş yapan olmadı. Ama Suriye’deki güvenlik güçlerimizin aldığı istihbaratlar doğrultusunda yakalandıkları yerde etkisiz hale getirilmeleri planlanmaktadır.


Bildiğiniz üzere sınıra askerlerimiz, Şam’a MİT uzmanlarımız çıkarma yapmışlar ve gerek çatışma gerekse istihbarat anlamında gereken her türlü desteği ve bilgiyi sağlamaya başlamışlardı. Bu çabaların ilk sonucu olarak ilk deşifre edilen ölüm timi bu beş terörist oldu. Son zamanlarda doğuda sınır güvenliğinin artırılmasından dolayı sadece kendilerini ülkeye sokmayı planlayan ekip, teçhizatı batıdan alacaktı. Hangi ülke sınırından bu malzemelerin sokulacağı bilinmezken gözler bir anda batı sınırlarında güvenlik önlemleri az mı sorusunu gündeme getirdi.


Vur-kaç taktiği ile Ak Partili bazı yöneticileri hedef alacakları ifade edilen bu kişilerin bir an önce yakalanıp etkisiz hale getirilmesi için yoğun çalışmalar devam etmekte ve istihbarat ekiplerimiz çalışmaktadır.

PKK plan deşifre oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)