Bakan İsmet Yılmaz'ın "Öğretmen ihtiyacı yok" sözlerine İsmail Koncuk'tan cevap!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şu anki duruma göre öğretmen ihtiyaçlarının olmadığını açıkladı ancak Bakan'ın açıklamalarına cevap Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi.

Bakan İsmet Yılmaz'ın
Bakan İsmet Yılmaz'ın Admin

İsmet Yılmaz, iyi bir planlama yapılması durumunda aslında öğretmen açığının olmadığını belirtti. İhraç edilen öğretmenler, norm kadro fazlası öğretmenler ve Şubat 2016'da atanan öğretmenlerin yanı sıra 10 Ekim'de atanacak 20 bin öğretmenle birlikte öğretmen ihtiyaçlarının aslında olmadığını belirtti.


Bunun için de iyi bir planlamanın yapılması gerektiğini şart koştu.


İşte Bakan Yılmaz'ın bu açıklamalarıyla ilgili Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu!

 

İşte İsmail Koncuk'un Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın "öğretmen ihtiyacı yok" sözlerine cevabı...

 

Sn İsmet Yılmaz bir takım hesaplar yaparak öğretmen ihtiyacımız olmadığını açıkladı.Bir hesapta biz yapalım.Bakalım ihtiyaç var mı yok mu?


Geçen yıl göreve başlayan 30 bin öğretmen görev yerlerine gidecek, buna ilaveten 15 bin sözleşmeli öğretmen atanacak.Toplam 45 bin eder.


28 bin öğretmen ihraç, 26 bini şuan açıkta.Toplam 54 bin şuan görev dışı.Geçen yıl görev yapan toplam 75 bin ücretli öğretmeni unutmayalım.

 

75+54=129 bin eder.129 den bu yıl göreve başlayacak 45 bini çıkaralım, 84 bin eder.Bu yıl emekli öğretmen sayısını da öğrenip siz ekleyin.

 

Yani en basit bir hesaplama yöntemiyle dahi şuan 84 bin+ bu yıl emekli öğretmen sayısı kadar öğretmen ihtiyacımız olduğu görülecektir.

 

Yani hala öğretmen ihtiyacımız vardır, kaldı ki çeşitli projelerle işsiz öğretmenlerin istihdamıyla eğitim daha kaliteli hale getirilebilir.


Tabi şunu da ilave etmeliyim, inşallah açıkta veya ihraç edilen öğretmenlerimiz de masumiyeti ortaya çıkar ve bir an önce göreve dönerler.

 

Kamusal Haberler / ÖZEL

milli eğitim bakanı ismet yılmaz öğretmen ihtiyacı yok öğretmen açığı yok ismail koncuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!