Açığa Alınan Öğretmenlere Ne Olacak?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Feto terör örgütünü devlet kurumlarından temizlemek amacı ile başlatılan operasyonlarda, milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalışmakta

Açığa Alınan Öğretmenlere Ne Olacak?
Açığa Alınan Öğretmenlere Ne Olacak?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Feto terör örgütünü devlet kurumlarından temizlemek amacı ile başlatılan operasyonlarda, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan binlerce öğretmen de görevden açığa alınmış veya ihraç edilmiştir. Şu anda herkesin merak ettiği konuların başında ise açığa alınan öğretmenlerin bundan sonraki süreçte neler yaşayacak olduğu ile alakalıdır.

 

Açığı alınan öğretmenler hakkında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den edinilen bilgiler genel hatlarıyla şu şekildedir. Açığa alınmış olan öğretmenlerle ilgili sorgu ve soruşturmalar devam etmektedir. Bu soruşturmalar neticesinde illaki haksız yere mağdur edilen açığa alınan öğretmenlerimizin ortaya çıkartılacağı bir gerçektir. Bu durumda olan öğretmenlerimiz ihraç edilmiş bile olsalar görevlerine iade edilecektir. Bu soruşturmalar kapsamında görevine iade edilecek öğretmenler olacağı gibi görevinden dönmemek üzere uzaklaştırılacak yani ihraç edilecek öğretmenler olacaktır. Bunun nedeni her kesin malumudur ki Feto terör örgütüne üye olmak darbe zemini oluşturmak devleti ele geçirmeye çalışmak gibi faaliyetler içinde yer almaktır.

 

Öğretmenlerin hepsinin aynı görüş ve bakış açısı içerisinde olmasını elbette ki beklenemez. Lakin öğretmenlik vasfını taşıyan bu kimliği kullanan ve eğitimcilik yapan biride terör örgütleriyle içli dışlı olamaz ve onların görüşlerini benimseyerek öğrencilerine aşılamaya çalışamaz. İşte bu şekilde davranmış olan öğretmenler cezalarını görevden tamamen uzaklaştırılarak yani açığa alma ile kalmayarak ihraç edilerek çekeceklerdir.

 

Sadece FETÖ'den dolayı değil PKK terör örgütü ile de ilişkisi tespit edilen 12 bin öğretmen açığa alınmış bulunmaktadır.

öğretmen açığa alınanlar ne olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!