Fetocu İftirası ile Atılan Memurların Göreve Geri Dönmesi

Gizli tanık olarak ifadesi alınan kişilerin, ifadelerinde bahsi gecen kişilerin; fetocu olmamaları veya fikir ve görüşlerini benimsemedikleri halde, bu şahısta fetocu olabilir

Fetocu İftirası ile Atılan Memurların Göreve Geri Dönmesi
Fetocu İftirası ile Atılan Memurların Göreve Geri Dönmesi

Gizli tanık olarak ifadesi alınan kişilerin, ifadelerinde bahsi gecen kişilerin; fetocu olmamaları veya fikir ve görüşlerini benimsemedikleri halde, bu şahısta fetocu olabilir ya da bu kişide fetocudur demeleri üzerine görevden atılan memurlar suçsuzluklarını kanıtlamaları halinde görevlerine geri dönebileceklerdir.

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan ohal sureci ile birlikte Feto mağduru konumuna düşen ve haksiz yere görevden atılan, çok fazla memur bulunmaktadır. Başbakan Binali YILDIRIM; hukukçularla birlikte bir görüşme yapıp, mesai geçirerek haksız yere mağdur edilen görevden atılan veya açığa alınan memurların tespit edilerek oluşan haksızlığın, ortadan kaldırılmasını bürokratlardan istemiştir.

 

Vatandaşların kazanılmış olan haklarının, haksız yere ellerinden alınması, nitekim hiçbir hukuk kuralıyla örtüşmemektedir. Bu yüzden, Başbakan Binali YILDIRIM; Feto örgütü ile bir bağlantısı bulunmayan, Feto görüşlerini benimsemeyen ve hiçbir ilgisi olmadığı halde görevden atılmış veya açığa alınmış olan memurların tüm özlük haklarından faydalanabilmeleri için çalışmalara başlanılmasını istemiştir. Ancak belirtilene göre Feto terör örgütüne yönelik fikirleri ve görüşleri benimsemiş olanlar ve bu terör örgütü ile bağlantısı bulunan, bu sebeple görevden atılan veya açığa alınan memurlar için, hiçbir şekilde bir çalışma gerçekleştirilmeyecektir.

 

İçinde bulunduğumuz OHAL döneminde; ne yazık ki at izinin, it izine karıştığı su günlerde ortaya çıkan, tüm mağduriyetlerin sona erdirilmesi ve haksizliğin önüne geçilmesi şarttır. Yapılması amaçlanan bu çalışma ile haksiz yere yaşatılan mağduriyetlerin giderilmesi, tüm vicdanların ve bireylerin ortak temennisidir.

FETÖ memur af atılan memurlar göreve iade
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)