Kamuda Terfi Sistemi

Kamuda memurun terfi ve yer değiştirmesi amirinin, çalışma arkadaşının ve hizmet alan vatandaşın verdiği puan ile yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuda Terfi Sistemi
Kamuda Terfi Sistemi

Kamuda memurun terfi ve yer değiştirmesi amirinin, çalışma arkadaşının ve hizmet alan vatandaşın verdiği puan ile yapılmasına karar verilmiştir. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra binlerce memur işlerinden atılmış, memurların terfi ve yer değiştirmelerinde abi kriteri yerine A, B, C, D harf sistemi uygulamaya sokulmuştur.

 

Memurlar artık bu harf sistemine göre terfi edecek veya yer değiştirecektir. Kamuda çalışan milyonlarca insan iki gruba ayrılmıştır. Bunlar “yönetici” ve “diğer personel” şeklinde olmuştur. 6 ayda ve 1 yılda yapılacak değerlendirmelerde memurlar “Başarı Değerlendirme Formu” dolduracaktır. Bu formda başarı düzeyi A olan 90-100 puan, B olan 76-89 puan, C olan 60-75 puan ve D plan 0-59 puan alacaktır. En başarılı puan düzeyi A olacak ve D puan düzeyi alan başarısız olacaktır. A ve B puan alan memurlar görevlerinde yükselecek, yurtiçi ve yurtdışı görevlendirmeleri olacaktır. C ve D puan alan memurlar görevlerindeki eksiklikleri tespit edilip üst düzey amirleriyle görüşme yapılacaktır.

 

Memurların başarı hesabında kullanılacak yüzdelik dilimlerin belirlenmesinde hedef, görev, yetkinlik ve vatandaş memnuniyeti esas alınmıştır. Taraf tutan veya gerçeğe aykırı değerlendirme yapan kişilere ise cezai işlem yapılmasına karar verilmiştir. Vatandaş memnuniyeti kurumun ve yöneticinin başarısını etkileyecektir. Bu sebeple vatandaş memnuniyeti büyük bir rol oynayacaktır. Devlet Personel Başkanlığı kurum ve kuruluşların sonuçlarını takip ederek memurlara terfi hakkı tanıyacaktır.

kamu memurlar terfi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!