12 bin polis açığa alındı! Açığa alınan polislerin listesi yayınlandı mı?

FETÖ'nün başarısız olan darbe girişiminin ardından kamu görevinden el çektirilen, açığa alınan memur sayısı her geçen gün artıyor.

12 bin polis açığa alındı! Açığa alınan polislerin listesi yayınlandı mı?
12 bin polis açığa alındı! Açığa alınan polislerin listesi yayınlandı mı? Admin

Son olarak kamuda 12 bin öğretmenin açığa alınmasının ardından bugün gelen haberde Emniyet Genel Müdürlüğünün 12 bin polis memurunu açığa aldığı bildirildi.


Açığa alınan polislerin isimleri toplu bir liste halinde yayınlanmadı ancak ilgili emniyet müdürlüklerine bildirimlerde bulunuldu.


Yapılan açıklamada açığa alınan polislerin 2 bin 500'ünün amir olduğu bildirildi. Açığa alınan polislerin 1350'si Ankara'da görev yapıyordu.


Açığa alma işlemlerinin ardından tüm memurlarla ilgili işleyecek olan süreç ise şu şekilde olacak: Bir soruşturma başlatılacak. Soruşturmanın ardından FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen polis memurları, kamu görevinden ihraç edilecekler. Soruşturma neticesinde göreve iadeler de söz konusu olabilecek.

 

Açığa alınan memurların isimleri, herkesin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ancak bu süreç içerisinde gördük ki açığa almalarda herhangi bir isim listesi yayınlanmamaktadır. Sadece açığa alınan memurların kamuda görevli oldukları kurumlara liste gitmektedir. Olası bir ihraç durumunda ise yine bir kanun hükmünde kararname ile isim listeleri yayınlanacaktır.


açığa alınan polisler açığa alınan polislerin listesi açığa alınanlar ne olacak 12 bin polis açığa alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)