Beklenen KPSS’siz Memur Alım Şartları Açıklaması Yapıldı

Son açıklamalara göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınanların sayısı günden güne artmış durumadır.

Beklenen KPSS’siz Memur Alım Şartları Açıklaması Yapıldı
Beklenen KPSS’siz Memur Alım Şartları Açıklaması Yapıldı

Son açıklamalara göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınanların sayısı günden güne artmış durumadır. Ve son haberlerde gündemde sürekli darbe girişimi sonrası gözaltına alınmış kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarından davalar sonuç sürekli azalması ile boş kadro sayısında çok fazla işten çıkarılma işlemleri çok fazla olduğu için ve bu kadroları doldurabilmek amacı ile memur alınması için kurumlar kendi şartlarını açıklamaya başlamıştır. En çok merak edilen KPSS sınavı hakkında sınav şartı olup olmadığıdır.

 

Memur alımları için, belirtilen şartlar ile olacağı ve KPSS ’siz memur alacak olan yerlerin olabileceği artık belirtilmiştir. Bu şekilde herkesin yüzü gülmüştür. En son alınan bilgilere göre KPSS sınav şartı aramadan işçi alacak kurum ve kuruluşlar kendi bünyelerine en az lise mezunu kişileri bünyelerine alacaklardır. Çok fazla şart istemeyen kurumlar, en az lise mezunu şartı ile işçilerin başvurularının kabul edilmesi üzerine boş olan kadrolara direk yerleştirileceğini bildirmişlerdir. Fakat bazı yerlerin ise sınav şartı aradığı haberleri alınmıştır. Elbette bu haberlerden sonra herkes büyük ihtimalle sınav şartı aranmayan yerlere başvuracaktır.

 

Alınan haberlere göre, devlet memuru alınlarında en az lise mezunu olarak alınacağı açıklanmıştır. Ve alınmaya başlanmış olan kadrolar yoğun ilgi ile karşılanmıştır. Olayların üzerine açıklama yapılmıştır. Açıklamada kurumların boş olan kadroların doldurulması için böyle bir sitem uygulandığını fakat bazı kurum ve kuruluların daha hala KPSS sınav şartı ile işe alacağını açıkladılar. Bazı kurumların da daha hala memur alımına başlamadığı ve başvuru tarihi açıklanana kadar beklendiği bilgileri paylaşılmıştır.

memur KPSS KPSS'siz memur alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)