Ak Partili Başkan Yardımcısına Saldırı

Alınan son bilgilere göre Van Özalp'te bir grup teröristin Ak Parti Başkan Yardımcısı'nı evlerinde hanımının ve çocuklarının gözü önünde öldürüldüğü bilgisi alınmıştır.

Ak Partili Başkan Yardımcısına Saldırı
Ak Partili Başkan Yardımcısına Saldırı

Alınan son bilgilere göre Van Özalp'te bir grup teröristin Ak Parti Başkan Yardımcısı'nı evlerinde hanımının ve çocuklarının gözü önünde öldürüldüğü bilgisi alınmıştır. Eskiden minibüs şoförlüğü yapan yapan Aydın Muştu arabasının gasp edildiğini fark edince olaya müdahalede bulunmak istemişti. Fakat olay sırasında teröristler tarafından açılan silahlı saldırıda Muştu hayatını kaybederek şehit düşmüştür. Yapılan açıklamalara göre olayı teröristlere aracını vermek istemeyen Aydın Muştu silahla vurularak öldürülmüştür.

 

Olay yerinde inceleme başlatan ekipler faillerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü belirtmiştir. Ak Partili İl Başkanı Zahir Soğanda, yaptığı açıklamada Muştu'nun ilçede uzun zamandır teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyleyerek bunları yapan kişinin yakalanması için her türlü çalışmaların başlatıldığı belirtilmiştir. Olay üzerine yapılan açıklamada hanımı ve çocuklarının gözü önünde vurularak evinde şehit edilen Muştu'nun aynı zamandan aracının da gasp edildiği açıklaması yapılmıştır.

 

Zahir Soğan yaptığı açıklamada bu olaylarda çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, bayramın ilk günüde Van İl Başkanlığı'na saldırı gerçekleştiren teröristlerin saldırısı üzerine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığını belirten Zahir Soğan, olayda hayatını kaybeden Muştu için terör örgütü PKK bunu iyi bilsin ki Aydın Muştu gider, yerine bin Aydın Muştu gelir sözlerini söyleyerek bu saldırıyı kınadığını belirtmiştir. Alınan bilgilere göre olay yerinde incelemelerde bulunan ekipler ise Muştu'yu şehit eden teröristlerin peşine düştüğü haberi alınmıştır.

AK parti saldırı başkan yardımcısı aydın muştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!