Doğalgazdan Sonra Elektriğe de İndirim Kapıda

En büyük doğalgaz sağlayıcılarımızdan Rusya ile buzlar eritildikten sonra doğalgazla alakalı bir düzenleme geleceği söylenmiş ve Ekim ayı içerisinde %10’luk bir indirim sağlanmıştı.

Doğalgazdan Sonra Elektriğe de İndirim Kapıda
Doğalgazdan Sonra Elektriğe de İndirim Kapıda

En büyük doğalgaz sağlayıcılarımızdan Rusya ile buzlar eritildikten sonra doğalgazla alakalı bir düzenleme geleceği söylenmiş ve Ekim ayı içerisinde %10’luk bir indirim sağlanmıştı. Buna ek olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, elektrikte de indirim olacağı müjdesini verdi. Ama bu indirimin öbür yılı kapsayacağının da sinyallerini veren Albayrak kesin bir sinyal vermedi.


Hayatın gitgide pahalılaştığı ve maaşların gitgide sadece temel ihtiyaçlara yettiği şu dönemde indirim haberlerini aramak için artık milletçe Google üzerinden arama yapmaya başladık. İşte bu gelen indirim haberleri de böylece insanları ve cepleri rahatlatmış oldu. Bir önceki hükümet dönemlerinde hep zam haberleri almaya alışmış Türk milletine yeri geldiğinde indirim haberleri de verebilen bu hükümet siyasi olarak da devamlılığı için garanti oluşturmaktadır. Berat Albayrak’ın bu açıklamasından sonra uzmanlar bu indirimin ilk etapta %3 olarak hesaplandığını ama %5 oranının mümkün olduğu görüldüğü için oranın yükseltildiğini açıklamalarına eklediler.


Bu indirim 2017 yılının ne kadarında geçerli olacak veya gerçekten yürürlüğe girecek mi merak konusu. Çünkü indirim yaptıkları orandan daha fazla zam yapıldığı takdirde halkın cebinden daha fazla para çıkmaya devam edecek. Bu indirim oranının kaynağının da doğalgaz olduğunun altını çizdi uzmanlar. Çünkü Türkiye’de tüketilen elektriğin maliyetinin %40-%50 gibi bir oranı doğalgazdan sağlanmaktadır. Bu indirim ilk olarak bireysel kullanıcılara yani ev ve ofis tipi tüketiciye uygulanacaktır.

doğalgaz elektrik indirim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)