Devlet Bahçeli'den açığa alınan öğretmenler için "ihraç" açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den kamu görevinden açığa alınan öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalar geldi. Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'ya destek veren öğretmenlerin ve kamuda çalışan memurların tamamının kamu görevlerinden ihraç edilmesi gerektiğini açıkladı.

Devlet Bahçeli'den açığa alınan öğretmenler için
Devlet Bahçeli'den açığa alınan öğretmenler için Admin

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı, 12 bin civarında öğretmeni terör örgütü PKK ile ilişkisi iddiasıyla açığa almıştı.


Açığa alınan öğretmenler hakkında henüz soruşturma süreci devam ederken Tunceli'de açığa alınan 500 civarında öğretmen, görevlerine iade edilmiş ancak haklarındaki soruşturmanın devam edileceği açıklaması yapılmıştı.


Ardından aynı iade haberi Diyarbakır'da açığa alınan öğretmenler için de gelmişti ancak Diyarbakır Valiliği bu haberi yalanlamıştı. Son olarak yaptığımız haberde kamudan açığa alınan öğretmenler için ihraç veya cezaların gelebileceğini belirtmiştik. 


İşte tam da bu noktada kamudan açığa alınan öğretmenler hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert açıklamalar geldi.


FETÖ ile girişilen mücadelenin aynısının PKK ile de yürütülmesi gerektiğini belirten Bahçeli, hükümetin PKK ile ilişkisi belirlenen açığa alınan öğretmenlerin ihraç edilmesi, devlete bağlarının bir an önce kesilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin dört bir yanında patlayan bombalara destek vere kişilere gerekenin yapılmasının hükümetin namus borcu olduğunu açıklamalarına ekledi.

açığa alınan öğretmenler pkk öğretmenlere ne olacak devlet bahçeli öğretmenler ihraç edilecek mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)