"FETÖ soruşturması kapsamında 2800 öğretmen daha açığa alındı!"

FETÖ operasyonları sürerken Bylock kullanımıyla ilgili yeni kamuda gözaltılar ve açığa almalar devam etmektedir. Son olarak açığa alınan öğretmenlerin sayısının arttığına dair bir haber akşam saatlerinde basına yansıdı.

Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Bir kamu haberleri sitesinin paylaştığı bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı, Bylock kullandığı tespit edilen 2 bin 800 öğretmeni daha açığa aldı. Açığa alınan öğretmenlerin isimleri kamuoyuyla paylaşılmazken illere öğretmen isimlerinin tebliği edildiği bildirildi.


Son günlerde FETÖ soruşturması kapsamında Bylock kullanan kamuda görevli memurlarla ve öğretmenlerle ilgili yeni tespitlerin yapıldığı haberleri gelmekteydi. Hatta yeni açığa almalar ve ardından yeni ihraçların da gelebileceği beklenmekteydi. MEB'den gelen bu haber, yeni KHK'ların da bir habercisi niteliğindedir.


Daha önce FETÖ soruşturması kapsamında 28 bin öğretmen kamu görevinden ihraç edilmişti. Hem FETÖ hem de PKK soruşturmaları kapsamında, gelen bu haberle birlikte ihraç edilen öğretmenler dışında açığa alınan öğretmen sayısı 15 bine yaklaştı.


Bylock ile ilgili tespitlerin ilerlemesiyle birlikte gerek MEB bünyesinde gerekse diğer Bakanlıklarda yeni açığa alma ve ihraçların olacağı basına yansıyan haberler arasında yer almaktadır.

 

Önümüzdeki günlerde hem yeni açığa almalar ve ihraçlar ile birlikte göreve iade haberlerini de duyacağız. Çünkü hem Bylock ile ilgili yeni tespitler yapılıyor hem de göreve iade isteyenlerin itirazları inceleniyor. Bu nedenle yakın zamanda öğretmen merkezli olmak üzere memur camiasınada yeni gelişmeler beklenebilir.

 

açığa alınan öğretmenler yeni açığa almalar yeni ihraçlar öğretmenler 2800 öğretmen bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)