Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreci belli oldu!

20 bin sözleşmeli öğretmenin adaylık süreçlerinin nasıl olacağı merak konusuydu ancak konu hakkında MEB yetkililerinden bir açıklama yapıldı.

Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreci belli oldu!
Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreci belli oldu! Admin

Yeni atanan sözleşmeli öğretmenler, atandıkları yerlerde görevlerine başlamak için müracaat etmeye başladılar. Hatta kimi sözleşmeli öğretmenler ise görevlerine başladı bile.

 

​Peki, yeni atanan sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreci nasıl olacak? Sözleşmeli öğretmenler, adaylıkları süresince derslere girebilecekler mi? İşte MEB'in yetkili ağızlarından sorunun cevabı...

 

​Konu hakkında açıklama Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin'den geldi. Aktekin, sözleşmeli olatak atanan öğretmenlerin 4 yıl sözleşmeli olarak çalışacaklarını bunun ardından 2 yıl da kadrolu olacak çalışabileceklerini ve ardından istemeleri durumunda tayin isteyebileceklerini belirtti.

 

Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreçlerinin nasıl olacağına da değinen Aktekin, sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreçlerini atandıkları okulda yürüreceklerini belirtti. Yeni atanan sözleşmeli öğretmenler 8 saat okulda görevlerinin başında olacaklar. Adaylık sürecinde hem adaylık eğitimi alacaklar hem de derse girecekler. Sözleşmeli aday öğretmenler, 384 saat okul ve sınıf içinde eğitim faaliyeti yapacaklar. Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık sürecinde 90 saat de okul dışı eğitim faaliyeti olacak.

 

​Hizmet içi eğitim faaliyetlerine de katılacak olan sözleşmeli aday öğretmenler, 168 saat hizmet içi eğitim faaliyetine katılacak.

 

​Tüm bu faaliyetlerin toplamında sözleşmeli aday öğretmenler toplamda 642 saat sürecek olan bir adaylık eğitiminde geçecekler.

sözleşmeli aday öğretmenler sözleşmeli öğretmenler adaylık süreci adaylık nasıl olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!