Eksik ders kitapları ne zaman dağıtılacak? İşte resmi açıklama!

Yeni eğitim ve öğretim yılı, darbe girişiminden kısa bir süre sonra başlayınca okullar da birçok eksiklikle açıldı. En önemli eksiklik ders kitapları...

Eksik ders kitapları ne zaman dağıtılacak? İşte resmi açıklama!
Eksik ders kitapları ne zaman dağıtılacak? İşte resmi açıklama! Admin

Bazı ders kitabı yazarlarının FETÖ ile ilişkili olması, kitapların bazılarının içeriklerinin sıkıntılı olması veya ders kitabını basan yayınevlerinin doğrudan veya dolaylı olarak FETÖ ile bağlantılı olması nedeniyle ders kitapları okullara gönderilemedi. Hatta gönderilen bazı ders kitapları ise geri çağrıldı.


Okulların birçok kademesinde hem öğretmen kılavuz kitapları, hem de öğrenci ders ve çalışma kitabı eksiklikleri bulunurken akıllardaki ilk soru eksik olan ders kitaplarının okullara ne zaman gönderileceğidir.


İşte bu konu hakkında bugün bir açıklama geldi. Konu hakkında açıklamalar yapan MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, eksik olan ders kitapların 31 Ekim 2016 tarihi itibariyle öğrencilere ulaştırılacağını belirtti.


Müsteşar Yardımcısı Yıldız, darbe girişiminin, kamuda açığa almalar ve ihraçların MEB'i de olumsuz manada etkilediğini ve kitapların basımı ve dağıtımı işinin de yine darbe girişimi nedeniyle aksadığını belirtti.


Sonuç itibariyle bu ayın sonunda öğrenciler ders ve çalışma kitaplarına, öğretmenler ise kılavuz kitaplara kavuşacaklar.


Öğretmen kılavuz kitaplarının PDF dosyarını indirmek için TIKLAYIN.

 

Kamusal Haberler

eksik ders kitapları ne zaman gelecek ne zaman dağıtılacak ders kitapları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
EYÜP     2016-11-03 Kitaplar gelsin Editör'ün Notu: Kesinlikle...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!