Okullarda kaynak kitap serbest ancak uygulama öyle değil!

Okullarda ders kitaplarıyla ilgili eksiklikler herkesçe biliniyor. Muhtemelen bu ay sonunda bu eksiklikler de tamamlanacak. Fakat kaynak kitapların kullanımıyla ilgili sıkıntılar devam etmektedir.

Okullarda kaynak kitap serbest ancak uygulama öyle değil!
Okullarda kaynak kitap serbest ancak uygulama öyle değil! Admin

Kitap eksikliğinin tamamlanması okullardaki yardımcı ders kaynak kitabı ihtiyacını ortadan kaldırmıyor. Özellikle Bakanlığın okullara gönderdiği yazıda kaynak kitap kullanımın olmaması gerektiği ve öğretmenlerin de kesinlikle tavsiyede bulunmaması gerektiği belirtiliyor.

 

Hal böyle iken MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Yıldız, yayinevi derneklerinin yöneticileriyle yaptığı görüşmeden sonra bu yasağın FETÖ ile ilgili kaynaklarla ilgili olduğunu, kesinlikle diğer kaynak kitaplarla ilgili bir yasağın bulunmadığını açıkladı. Ancak bunun okullardaki uygulaması maalesef bu şekilde olmuyor. Yetkili birimler, söylemleri değil de resmi yazıları dikkate aldıklarından her türlü soruşturma ve benzeri tahkikatlar yapılmaya devam ediyor.

 

Çözüm ise çok basit... Bakanlık yeni bir yazı yayınlayarak bu yasağın sadece FETÖ ile ilgili kaynaklara uygulanacağı açıklamalıdır. Ancak bu şekilde uygulamaya dönük bir ilerleme kat edilmiş olacaktır. Sayın Müsteşar Yardımcısı Yıldız'ın açıklamalarını olumlu bulduğumuzu belirtiyor, eksik kalan resmi yazı işinin de bu vesileyle tamamlanmasını bekliyoruz.

 

Kamusal Haberler

Kaynak kitap yasak mı okullarda kaynak kitap yardımcı kitap kullanımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2016-10-14 Artık bir sonuca varilsin bir şeyler önermeye korkak olduk.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)