Açığa alınan 2400 öğretmenin isim listesi açıklandı mı?

MEB, 2 bin 400 öğretmeni daha açığa aldı. Son açığa almalarla birlikte açığa alınan öğretmenlerin sayısı 15 bine dayandı.

Açığa alınan 2400 öğretmenin isim listesi açıklandı mı?
Açığa alınan 2400 öğretmenin isim listesi açıklandı mı? Admin

Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce 28 bin öğretmeni kamu görevinden ihraç etmişti. Bu ihraçların ardından ise 12 bin civarında öğretmen, PKK terör örgütü ile ilişkisi nedeniyle haklarındaki soruşturma tamamlanana kadar açığa alındı. 


Bu gelişmelerin ardından kamuda yeni bir açığa alma haberi daha geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, 2400 öğretmeni daha açığa aldı. Bu defa açığa alma gerekçesi ise Bylock olarak basına yansıdı.


Peki açığa alınan bu öğretmenlerin isimleri yayınlandı mı?

Bilindiği gibi 672 sayılı KHK ile kamudan ihraç edilen memurların ve öğretmenlerin isim listesi Resmi Gazete'de yayınlanmıştı. Ancak açığa alınan öğretmenlerle ilgili soruşturma süreci başladı. Soruşturmalar devam edene kadar da açığa alma işlemi sürecek. Doayısıyla açığa alınan öğretmenler ile ilgili soruşturma süreci nihayete ermeyene kadar isim listelerinin kamuoyuna açıklanmasını beklemiyoruz. Kamuda açığa alınan öğretmenlerin isim listeleri, illere gönderilmek suretiyle ilgili öğretmenlere tebliğ edilecektir.


Kamusal Haberler

açığa alınan öğretmenler 2400 öğretmen açığa alındı isim listesi yayınlandı mı açığa alınanların isimleri öğretmen isim listesi 2400 öğretmenin ismi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mağdur     2016-10-19 Ben kesınlıkle bylock kullanmadım ama açığa alındım Allah'ın adil ismine sığınarak sabredıyorum ve açığa alma sebebı olarak bylock dıyorlar Cok üzülüyorum benım hakkımı kım ödeyecek Allah büyük ve adaletlı vesselam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)