Devlet Memurlarına Yeni Gelir Takviyesi Çıktı

Devlet dairelerinde gelen kanılar itibariyle az iş yapıldığı düşünülse de aslında özellikle bazı devletin kurumlarında çalışanlar mesailerini iyice

Devlet Memurlarına Yeni Gelir Takviyesi Çıktı
Devlet Memurlarına Yeni Gelir Takviyesi Çıktı

Devlet dairelerinde gelen kanılar itibariyle az iş yapıldığı düşünülse de aslında özellikle bazı devletin kurumlarında çalışanlar mesailerini iyice genişletmek durumda kalmaktadır. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ardından henüz alım tam anlamıyla yapılmadığından dolayı hali hazırda çalışan personelin omzuna fazla yük yüklenmişti. Normalde 16.00’da biten mesailer 19.00 ve 20.00 gibi saatlere uzamaya başladı. Bunun karşılığında ise mevcut bir yasa olmadığı için çalışanlar ek ücret almaksızın bu çalışmaları yapmak durumdaydı. Artık memurlara ek düzenlemeler kapıda.


2017 yılı itibariyle fazladan yapılan çalışmalara ek ücretler ödenecek ve bu bir kurumla veya özel izinlerle sınırlı kalmayacak. Ayda en fala fazladan 50 saat, yılda ise en fazla 310 saat için ücret talep edebilecekler. Fazla çalışan sayısının normalde dairede bulunan kişi sayısının %10’undan fazla olmaması gerekmekte olacak. Her bakanlığın ve her kurumun özel düzenlemeleri kendine ve bütçesine uygun şekilde sıralanacak. Ama genel hat itibariyle düzenlemeler bu şekilde.


Bu düzenlemelerin ardından personel rahat bir nefes aldı. 2017 yılında başlamayacak ama zaten yılın son zamanlarını yaşıyoruz. Özellikle 15 Temmuz şehitleriyle ilgilenen kurum ve kuruluşlardaki personel bu haklardan daha kapsamlı faydalanabilecek. Ama şu an itibariyle hala zorunlu ücretsiz mesai yapmak durumunda kalan personeller için bir ek düzenleme veya bütçe ayrılması görüşmeleri yapılmamakta ve böyle bir uygulama planlanmamaktadır.

fazla mesai ücreti ek çalışma ücretleri memurlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!