BYLOCK kullananlarda kesinlik de şikayet de var!

Emniyet ve MİT yetkilileri Bylock kullananların tespitine ilişkin çalışmalarına devam ederken Bylock kullananlar hakkında bir açıklama da Faruk Çelik'ten geldi.

BYLOCK kullananlarda kesinlik de şikayet de var!
BYLOCK kullananlarda kesinlik de şikayet de var! Admin

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bylock ile ilgili gündemde yer alan gelişmeleri değerlendirdi.


Bylock'un farklı bir yazılım olduğunu ve isteyen herkesin telefonunda kullanmasının mümkün olmadığını belirten Bakan Çelik, bu konular hakkında komisyonların kurulduğunu ve komisyonlara gelen tüm ayrıntıların titizlikle incelendiğini vurguladı.


Bakan Çelik, bazı kişilerin kesinlikle bir Bylock kullanıcı olduğunu, kesinlikle bu konuda hiçbir tereddüt olmadığını belirtirken yetkililerin de kesin bir şekilde Bylock kullanan ve örgüt üyesi olanları renklendirildiği ve bu kişilerde kesinlikle bu programın olduğun söyledi.


Teknik bir ekibin Bylock ile ilgili çok yoğun bir şekilde çalıştığını anlatan Bakan Çelik, Bylock kullanımıyla ilgili çeşitli şikayetlerin de alındığını açıkladı. 


Şikayetlerle ilgili belirtmek isteriz ki Bylock kullanımı hakkında çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü bilmek mutluluk vericidir ancak özelikle Bylock kullananların tam olarak tespit edilmesi sürecinde ortak telefon ve internet (wifi) kullanımı, başkasının adına alınan hatlar gibi detayların göz ardı edilmemesi gerekir. Çünkü gözardı ediecek bu detaylar, asıl Bylock kullanıcısı yerine ona iyilikte bulunan bir kişinin Bylock zanlısı olarak gözaltına alınmasına, açığa alınmasına ve hatta kamu görevinden ihraç edilmesine neden olabilir.


Geçtiğimiz günlerde Bylock kullandığı iddiasıyla 2 bin 400 öğretmen daha açığa alınmıştı. Bu sürecin tamamlanmasının ardından açığa almalarda ve ihraçlarda bir artış olması da bekenebilir. Bunun yanında suçsuzluğu ispatlanan memurlar, öğretmenler de  elbette kamudaki görevlerine iade edilecektir.


Kamusal Haberler

bylock bylock kullanımı faruk çelik ihraç açığa alma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!