Kaçan FETÖ'cülere Şok! Vatandaşlıktan çıkarılacaklar!

Ülkemizin atlattığı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbeye bulaşanla, onları destekleyenlerle ilgili birçok kurumda çalışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ üyesi olup yurt dışına çıkanlara şok bir haber verdi!

Kaçan FETÖ'cülere Şok! Vatandaşlıktan çıkarılacaklar!
Kaçan FETÖ'cülere Şok! Vatandaşlıktan çıkarılacaklar! Admin

Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması üyesi olan bazı kişiler, darbe girişimi öncesinde yurt dışına kaçmışlardı.


Belki de darbe girişiminin başarılı olacağını umarak Türkiye'ye "kahraman" gibi dönemeye hazırlanıyorlardı. Ancak millet iradesi, tüm bu planları alt üst edince Devlet aklı, bu yapıya mensup olanlarla her alanda mücadeleye başladı.


Önce kamudaki memurlardan görevden ihraç ve açığa alma haberleri geldi. Sonrasında gözaltına almalar ve tutuklamalar beraberinde geldi. FETÖ darbe girişimiyle ilgili soruşturmalar da hızla devam etmektedir. 


Tüm bu gelişmelerin yanında yurt dışına kaçıp rahat bir hayat süren FETÖ'cülere kötü bir haber de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.


Erdoğan, Rize'de yaptığı konuşmada ülkeden kaçan FETÖ'cüleri kovalamayı sürdüreceklerini belirtirken kaçan FETÖ'cülerin kaçtıkları ülkelerin vatandaşlıklarına geçmesini söyledi. Erdoğan, kaçan FETÖ'cülerin bu ülkenin vatandaşı olamayacaklarını vurguladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları, yurt dışına kaçan FETÖ'cülerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılma ihtimalini akıllara getirdi. Erdoğan dün ye FETÖ'cülerle ilgili mücadelede yeni adımlar atılacağını belirmişti. Vatandaşlıktan çıkarılma, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği yeni adımlardan birisi olabilir.


kaçan fetöcüler vatandaşlıktan çıkarılacak cumhurbaşkanı erdoğan recep tayyip erdoğan yurt dışına kaçan fetöcüler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!