5. sınıflarda hangi ders kaç saat olacak?

Bakan İsmet Yılmaz, Kanal 7'de katıldığı programda gündemi değerlendirdi. Bakan Yılmaz 5. sınıflar hakkında da açıklamalar yaptı.

5. sınıflarda hangi ders kaç saat olacak?
5. sınıflarda hangi ders kaç saat olacak? Admin

Bakan Yılmaz'ın açıklamasına göre 5. sınıfta yabancı dil ağırlıklı bir eğitim olacak. 20 saat yabancı dil dersi olacak. Bu ders İngilizce olacak ancak Arapça ve Fransızca dersleri de seçilebilecek.

 

Yabancı dil dersinin dışında 4 saat Matematik ve 5 saat de Türkçe dersi olacak. Bu derslerin dışında toplam kaç saat ders olacağı ve bu derslerden farklı olarak bir ders görülüp görülmeyeceğine dair bir ayrıntı Bakan Yılmaz tarafından verilmedi.

​Konu hakkında daha önce ypaılan açıklamalarda 5. sınıf seviyesinde işlenmesi gereken konuların 4 veya 6. sınıfa kaydırılacağı açıklanmıştı. ​Uygulamanın nasıl olacağı, önce pilot okullardaki denemelerin ardından ortaya çıkacak. Pilot uygulama sonucunda 5. sınıflarla ilgili çalışmalara son verilecek ve değişiklik uygulamaya konulacak.

 

​Özellikle yabancı dil konusunda yapılmak istenen bu değişiklik, öğrencilerin yıllarca İngilizce görmelerine rağmen br türlü İngilizceyi öğrenememesinen kaynaklanıyor.

 

​Yabancı dil derslerine giren öğretmenler de okullarda öğretilen yabancı dil dersinin konuşmadan ziyade gramer ağırlıklı olduğunu ve bunun da öğrencileri konuşmaktan çok dilin kuralarını öğrenmeye makum ettiğini belirtiyorlar.  İçeriğin ne şekilde olacağı belli olmasa da yabancı dil dersinin konuşmaya dönük olacak olması elbette umut vericidir ancak diğer dresler açısından da yapılacak değişiklik iyi planlanmalıdır.

5. sınıflar nasıl olacak kaç ders olacak hangi dersler olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)