Öğretmen atamalarında mülakattan dönüş yok!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 7 televizyonunda öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmen atamalarında mülakattan dönüş yok!
Öğretmen atamalarında mülakattan dönüş yok! Admin

10 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen atamasında ik kez mülakatla öğretmen alımı gerçekleştirildi. Atamaları gerçekleştirilmesiyle birlikte çok sayıda eleştiri de beraberine geldi.

 

Özellikle FETÖ ile ilişkili öğretmenlerin elenmesi amacıyla getirildiğini düşündüğümüz mülakat sisteminde KPSS'den 90 ve üstü puan adaylardan bazılarına mülakatta 60 ve benzeri puanların verilmesi, kamuoyunda birçok tepkiye neden oldu.

 

Akıllara gelen soru ise bundan sonraki öğretmen atamalarında mülakatın kalkıp kalkmayacağıydı. İşte bu soruya cevap birinci ağızdan geldi.

 

​Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bundan sonra yapılacak olan öğretmen atamalarında mülakat sisteminin kullanılmaya devam edileceğini açıkladı.

 

​Bakan Yılmaz, bundan önce öğretmen atamalarında KPSS puanlarının kullanıldığını ancak KPSS'den en yüksek alan adayların öğretmenliğe atanmasının da doğru olmadığını belirtti. Bundna sonraki öğretmen atamalarının mülakatla yapılacağını belirtti.

 

​Mülakatla atanacak olan sözleşmeli öğretmenlerle toplam 4 yıl olmak üzere her yıl sözleşme yapılacağını belirten Bakan Yılmaz, bu 4 yılın sonunda performansa bakılacağını ve performansı yeterli düzeyde bulunan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınacağını vurguladı.

öğretmen atamaları mülakat kalktı mı mülakat kalkacak mı öğretmenlikte mülakat kalktı mı ismet yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)