MEB, öğretmenleri hangi kriterlere göre kamudan ihraç etti?

MEB bünyesinde çalışan 20 bin öğretmen, 672 sayılı KHK ile görevlerinden ihraç edildiler. Peki, ihraç edilen öğretmenlerin ihraç kriterleri ne oldu?

MEB, öğretmenleri hangi kriterlere göre kamudan ihraç etti?
MEB, öğretmenleri hangi kriterlere göre kamudan ihraç etti? Admin

FETÖ darbe girişiminin ardınan kamu personelleriyle ilgili açığa alma ve kamu görevinden ihraç dalgaları peş peşe gelmişti. Özellikle Eylül ayının hemen başında çıkarılan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda birçok memurun görevine son verilmişti. Aynı kararname ile 28 bin 300 öğretmen de kamu görevinden ihraç edilmişti.

İhraç edilen öğretmenlerin ihraç gerekçeleri hep söylenegeldi ancak konu hakkında ilk net açıklama, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. İsmet Yılmaz, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ana kadar 28 bin 300 öğretmenin kamu görevinden ihraç edildiğini belirtti.

Yapılan bu ihraçlarda hata olan öğretmenlerin de aynı şekilde göreve geri döneceğini belirten Bakan Yılmaz, hatanın binde 1 oranından bile daha az olduğunu açıkladı.

FETÖ'nün sendikası olan Aktif-Sen'e 1-2 aylığına üye olan öğretmenlerin meslekten ihraç edilmediğini belirten Yılmaz, öğretmenin Aktif-Sen'de olan üyeliği devam etmişse ihraç edildiğini söyledi.

Yine Bank Asya'da bulunan paralarla ilgili de bu bankada 340 TL'si olanların meslekten ihraç edildiğine ilişkin iddiaların olduğunu belirten Bakan Yılmaz, bu gibi iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.

Bank Asya konusunun hangi şartlarda ihraç gerekçesi olarak sayılacağını da açıklayan Yılmaz, FETÖ lideri Gülen'in vermiş olduğu talimat üzerine oraya para yatırılmasının ihraç için bir kriter olduğunu belirtti.

İsmet Yılmaz, kamu görevinden ihraç edilen toplam 2 bin 635 öğretmenin de tutuklandığını, bu öğretmenlerden 313'ünün de arandığını sözlerine ekledi.

ihraç edilen öğretmenler ihraç gerekçesi neden ihraç edildiler neden görevden alındılar öğretmenlerin ihraç kriterleri ihraç kriterleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mağdur Yakını     2016-10-17 Konu sadece Fetoşla ilgili değil Muhalefetten milletvekilleri Bankasyaya para yatırın diye tweet attı Örnek MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Gidin yarın Bank Asya'ya, en küçük meblağ dahi olsa bir mevduat hesabı açın dedi bunların hesabını kim verecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!